Informacje ogólne
Liturgia
Sakramenty Święte
Wspólnoty
Duszpasterze
Ministranci
Fatima Canta

Parafia rzymskokatolicka

Matki Bożej Fatimskiej

w Legionowie

Kronika budowy
Numer konta
Galeria
Linki
Giełda pracy
Kontakt
Warsztaty PC
Aktualności Ogłoszenia duszpasterskie Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS


Archiwum ogłoszeń.
Rok kalendarzowy 2009

Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny

(dod.27.12.2009)

 1. W czwartek 31 grudnia kończymy rok 2009. Zapraszamy na Mszę Świętą Dziękczynną o godzinie 18:00.
 2. W piątek 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryii. Ten dzień jest jednocześnie dniem modlitw o pokój. Msze Święte odprawiane będą tego dnia według porządku niedzielnego. Ponieważ będzie to także pierwszy piątek miesiąca, więc w czasie każdej Mszy Świętej - spowiedź. Po Mszy Świętej o godzinie 18:00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Do Serca Pana Jezusa.
 3. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca.
 4. Najbliższa niedzielą jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 12:30 nastąpi Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu a potem zebranie Kółek Żywego Różańca.
 5. Również w przyszłą niedzielę spotkanie dzieci (i ich rodziców) przystępujących w maju do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
 6. W niedzielę 10 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 11:00 - rozstrzygnięcie konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową.
 7. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 4 stycznia 2010 roku (w poniedziałek) od odwiedzenia parafian mieszkających przy torach kolejowych (ul. Plantowa, Zaciszna, Polna) a zakończy się na Stanisławowie II. Dokładny plan wizyt podany będzie podczas Mszy Świętej Noworocznej oraz w niedzielę 3 stycznia.
 8. Informacja dla osób, które w październiku pielgrzymowały do Włoch. W zakrystii są do odebrania filmy będące relacją naszej podróży, pobytu i błogosławieństwa Ojca Świętego.

Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę Adwentu

(dod.20.12.2009)

 1. W dniu wczorajszym zakonczylismy rekolekcje adwentowe. Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach i przez Spowiedź i Komunię Świętą zrobili Chrystusowi miejsce w swoich sercach.
 2. Dzisiaj o godzinie 15:00 do naszej parafii przybędzie Święty Mikołaj. Dla najmłodszych przyniesie on 200 paczek. Pragniemy w tym miejscu gorąco podziękować asystentom Świętego Mikołaja za pomoc w ufundowaniu prezentów :
  - Panu Prezydentowi Miasta Legionowo Romanowi Smogorzewskiemu.
  - Przedsiębiorstwu Wodno-Kanalizacyjnemu z Legionowa.
  - Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej z Legionowa.
  - Bankowi Zachodniemu WBK S.A. z Legionowa.
  - Firmie Tago Pana Tadeusza Gołębiewskiego.
  - Firmie Granit z Legionowa.
  - Aptece Pani Katarzyny Ołówek z Warszawy.
  - Legionowskiemu Stowarzyszeniu Amicus.
  - I w końcu Parafii Matki Bożej Fatimskiej z Legionowa.
 3. W środę o godzinie 18:00 odprawiona będzie Msza Święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
 4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18:00. Natomiast o godzinie 23:30 w nowym kościele w ramach przygotowań do "Pasterki" odmówimy różaniec. O godzinie 24:00 Msza Święta Uroczysta sprawowana za parafian, gości, przyjaciół z osiedla Piaski, z Michałowa Reginowa i innych części Legionowa oraz za ofiarodawców wspomagających budowę kościoła.
 5. W czasie Świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte odprawiane będą w porządku niedzielnym.
 6. Pierwszego dnia Świąt (czyli 25 grudnia) w czasie Mszy Swiętej o godzinie 18:00 gościć będziemy przedstawicieli młodzieży chrześcijańskiej z Libanu, którzy do mszy Świętej dadzą oprawę muzyczną śpiewaną w języku arabskim i francuskim. Po Mszy Świętej planowany jest krótki koncert kolęd w wykonaniu naszych wspaniałych gości.
 7. Jak już zapewne wszystkim wiadomo, Pasterka i Msze Święte w pierwszy dzień Świąt sprawowane będą w nowym kościele w, którym dysponujemy 500 miejscami do siedzenia. O tym, czy drugiego dnia Świąt również będziemy mogli spotkać się w nowym kościele zadecyduje pogoda. Jeśli będą duże mrozy wówczas prawdopodobnie przeniesiemy się do kaplicy, ale ostateczna informacja na ten temat zostanie podana w czasie Mszy Świętych pierwszego dnia Świąt. Ofiary składane w czasie Świąt przeznacozne są na kontynuowanie dalszych prac budowlanych.
 8. Po dzisiejszych Mszach Świętych przed kaplicą do puszek zbierane są pieniądze przeznacozne na zakup protezy dla Mateusza. Również przed kaplicą można jeszcze nabyć świece Caritas na stół wigilijny.
 9. Prezydent Miasta Legionowo oraz Starosta Legionowski serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu na tradycyjną Miejską Wigilię, która odbędzie się w niedzielę 20 grudnia 2009, o godzinie 16:00 na Rynku Miejskim w Legionowie. Podczas wigilijnego spotkania można będzie obejrzeć spektakl uliczny "Kolaż Adwentowy" w wykonaniu aktorów Teatru "A" oraz uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu z zespołem "Szachraj". Ponadto żywa szopka i ciepły posiłek.
 10. Na jutro na godzinę 10:00 zapraszam kilku Panów i kilka Pań do dalszych prac porządkowych w kościele.
 11. Dziękuję tym wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu brali udział w przygotowaniu kościoła do Pasterki.
 12. Jutro (w poniedziałek) w godzinach od 15:00 do 19:00 w świetlicy parafialnej wydawane będą paczki z żywnością dla rodzin ubogich. Proszę o zgłaszanie się i odbieranie paczek.

Ogłoszenia na Trzecią Niedzielę Adwentu

(dod.13.12.2009)

 1. W dniu dzisiejszym Ksiądz Proboszcz rozpoczyna głoszenie rekolekcjiw parafii Świętej Trójcy w Kobyłce. W tejże parafii przez trzy lata pracował jako wikariusz.
 2. Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
  10:20 - dla dzieci klas trzecich przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.
  13:30 - dla młodzieży pragnącej przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Od najbliższego czwartku (17 grudnia) do soboty (19 grudnia) w naszej parafii będą trwały rekolekcje, które poprowadzi Ksiądz Kazimierz Gajowy, Salezjanin, długoletni misjonarz w Libanie. Proszę tak sobie zorganizować najbliższe dni, by mieć możliwość uczestnictwa w naukach rekolekcyjnych oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź każdego dnia podczas wszystkich Mszy Świętych. Przed kaplicą ministranci rozdają program rekolekcji. Można się z nim zapoznać również tutaj.
 4. W najbliższą niedzielę, czyli 20 grudnia, o godzinie 15:00 do naszej parafii przybędzie Święty Mikołaj. W worku Mikołaja na pewno znajdą się prezenty dla dzieci.
 5. W piątek 18 grudnia w godzinach 10:00-12:00 oraz 16:00-20:00 w świetlicy parafialnej wydawane będą paczki spożywcze dla najuboższych mieszkańców osiedla Bukowiec i osiedla Piaski. Jeżeli znamy takie osoby w naszym sąsiedztwie, również proszę o podanie nazwiska i adresu takiej osoby. Wówczas paczkę postaramy się dostarczyc osobiście.
 6. W przyszłą niedzielę, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 z osiedla Piaski zbierali będą ofiary na rzecz ich kolegi, którego chcą wspomóc w zakupie protezy. Zbiórka ta organizowana jest w ramach dobrze znanej akcji z lat ubiegłych "Mieć serce - dać serce". Gorąco prosimy o wsparcie!
 7. Jutro czyli w poniedziałek na godzinę 11:00 zapraszam osoby ze szczotkami do porządkowania nowobudowanego kościoła. Pragniemy spotkać się w tym miejscu podczas "Pasterki" dlatego też trzeba poświęcić nieco swego czasu i swoich sił, by miejsce to było czyste. Proszę o zrozumienie i życzliwość.
 8. Dzisiaj o godzinie 12:00 w świetlicy parafialnej spotkanie dzieci należących do dziecięcego Koła Różańcowego.
 9. Jak co tydzień serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Prezydent Miasta Legionowo Pan Roman Smogorzewski zaprasza na uroczyste otwarcie Alei Sybiraków w dniu 15 grudnia o godzinie 18:00.
 11. Przypominamy o konkursie plastycznym na Szopkę Bożonarodzeniową. Termin składania prac upływa 20 grudnia, czyli w najbliższą niedzielę. Nagrody to między innymi: cyfrowy aparat fotograficzny, telefon komórkowy, odtwarzacz MP4.
 12. Pan organista pragnie serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyjęli go z opłatkiem. Jeśli ktoś chce jeszcze nabyć opłatek - proszę się zgłaszać do Pana organisty.

Ogłoszenia na Drugą Niedzielę Adwentu

(dod.06.12.2009)

 1. W dniu dzisiejszym Ksiądz Proboszcz rozpoczął głoszenie rekolekcji w Parafii Bożego Ciała w Warszawie gdzie Proboszczem jest Ksiądz Zygmunt Podstawka. Ofiary zebrane w czasie rekolekcji zostają przez Księdza Proboszcza w całości przeznaczone na budowę kościoła.
 2. Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
  10:20 - dla dzieci klas II przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.
  13:30 - dla Kółek Żywego Różańca.
 3. Także dzisiaj panie z Kółek Żywego Różańca zbierają do puszek ofiary na paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 4. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej parafii o godzinie: 9:00 i 18:00. O godzinie 12:00 w tym dniu istnieje możliwość wspólnej modlitwy. Jest to godzina święta. Godzina szczególnych łask od Matki Najświętszej.
 5. Za tydzień, czyli w niedzielę 13 grudnia odbędą się spotkania:
  10:20 - dla dzieci wraz z rodzicami przed Pierwszą Komunią Świętą.
  13:30 - dla młodzieży przed przystąpieniem do Sakramentu Bierzmowania.
 6. Również w przyszłą niedzielę organizujemy wyjazd do Seminarium Duchownego na Tarchominie. Klerycy trzeciego roku wystawią sztukę o Świętym Janie Marii Vianney'u. Wyjazd o godzinie 14:45 powrót planujemy około godziny 18:00. Koszt wyjazdu to 10 zł. Zachęcamy młodzież, dzieci i rodziców.
 7. Miesiąc grudzień to czas przekazywania wpłat na budowę kościoła. Wiele zostało już zrobione, ale za wiele usług i prac mamy odroczone płatności. Ksiądz Proboszcz prosi o wyrozumiałość i włączenie się wszystkich w dzieło budowy świątyni. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękuje.
 8. Po Mszy Świętej przed naszą kaplicą można nabyć świece "Caritas" na stół wigilijny, mini albumy o Bożym Narodzeniu i obrzędzie wieczerzy wigilijnej oraz z kolędami.
 9. Harcerze natomiast sprzedają karty świąteczne oraz sianko a także ilustrowane kalendarze na nadchodzący rok.
 10. 20 grudnia o godzinie 15:00 do naszej parafii przybędzie Święty Mikołaj, oczywiście z workiem pełnym prezentów. Dzieci chcące otrzymać prezent od Mikołaja proszone są o dokonywanie zapisów w zakrystii.
 11. Zachęcamy do uczestniczenia w roratach, każdego dnia o godzinie 18:00. Dla dzieci i młodzieży w poniedziałki, wtorki i piątki.
 12. Prezydent Miasta Legionowo prosi o przekazanie ogłoszenia następującej treści:
  Organizatorzy serdecznie zapraszają na sesję historyczną z okazji 28 rocznicy ogłoszenia stanu wojennego, która odbędzie się 13 grudnia 2009 o godzinie 16:00 w sali widowiskowej w legionowskim Ratuszu. Po sesji o godzinie 18:00 odbędzie się Msza Święta w intencji "Solidarności" w kościele Św.Jana Kantego, a po niej uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Polski Walczącej na Rondzie AK.
  Serdecznie zapraszamy!
 13. Polski Czerwony Krzyż w Legionowie zaprasza na otwartą akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w dniu 12 grudnia przed budynkiem Urzędu Miasta w Legionowie. Rozpoczęcie akcji o godzinie 9:30
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
  "Anioł Stróż" - dla dzieci
  "Sygnały Troski" - dla rodziców
  "Różaniec" - dla seniorów
  A dla wszystkich "Idziemy"
 15. Ksiądz Proboszcz dziękuje wszystkim tym, którzy wczoraj z pełnym poświęceniem wykonywali prace porządkowe. Na najbliższą sobotę również prosi o wsparcie od godziny 8:00.

Ogłoszenia na Pierwszą Niedzielę Adwentu

(dod.29.11.2009)

 1. W dniu dzisiejszym Ksiądz Proboszcz rozpoczyna głoszenie rekolekcji w parafii Kołbiel. Ofiary zebrane jako podziękowanie za trud głoszonych nauk zostaną przekazane na rzecz budowy kościoła. Polecamy Księdza Proboszcza Panu Bogu w naszych modlitwach.
 2. Dzisiaj o godzinie 19:00 ostatnie spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego. Kolejna edycja dopiero po Świętach Wiekanocnych.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  I czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00.
  I piątek miesiąca - spowiedź od godziny 17:00.
  I sobota miesiąca - Litania Loretańska do Najświętszej Marii Panny po Mszy Świętej o godzinie 18:00.
  I niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godzinie 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 4. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
  10:20 - dla rodziców i dzieci przed uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej.
  13:30 - dla Kółek Żywego Różańca.
 5. Również w najbliższą niedzielę po Mszach Świętych do puszek będą zbierane ofiary na zrobienie paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii.
 6. W sobotę (5 grudnia) i w niedzielę (6 grudnia) w sklepie "Babilon" na ulicy Strużańskiej i w sklepie "Biedronka" na ulicy Zegrzyńskiej, harcerze i młodzież naszej parafii będą uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji Bank Żywności. Robiąc zakupy kupmy dodatkowy cukier, mąkę, olej i inne produkty, które nie nie psują się zbyt szybko i wychodząc ze sklepu przekażmy młodym ludziom do specjalnych koszyków. Wszystkie te produkty trafią do osób potrzebujących naszego wsparcia. Przed kaplicą rozdawane są stosowne ulotki.
 7. 13 grudnia organizujemy wyjazd na sztukę o Świętym Janie Marii Vianney'u. Sztukę wystawią klerycy III roku naszego seminarium w Tarchominie. Wyjazd o godzinie 14:15 a powrót planujemy około godziny 18:00. Koszt wyjazdu 10zł. Zapisy od dziś do przyszłej niedzieli w zakrystii.
 8. Jak co roku organizujemy konkurs plastyczny na wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej. Termin dostarczenia własnoręcznie wykonanych prac upływa w niedzielę 20 grudnia. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziane są nagrody:
  1 miejsce - cyfrowy aparat fotograficzny.
  2 miejsce - telefon komórkowy.
  3 miejsce - odtwarzacz MP4.
  Na pozostałych uczestników konkursu czekają upominki.
 9. W okresie właśnie rozpoczętego adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie codziennie o godzinie 18:00. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie serdecznie w poniedziałki, środy i piątki.
 10. Dzisiaj po Mszach Świętych przed kaplicą harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" sprzedają karty świąteczne i sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na obóz letni.
 11. Również dzisiaj przed kaplicą można nabyć świece "Caritas", które każdego roku tak pięknie przyozdabiają nasze świąteczne stoły. Można także kupić mini album o Bożym Narodzeniu i wieczerzy wigilijnej ilustrowany fotografiami z Ziemi Świętej. Koszt albumu to jedyne 5zł.
 12. Dziękuję wszystkim osobom, które w minionym tygodniu brały udział w porządkowaniu terenu kościelnego. Osoby chętne do pomocy w podobnych pracach zapraszam w najbliższą sobotę na godzinę 8:00 rano.

Ogłoszenia na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata

(dod.22.11.2009)

 1. Dzisiejszą niedzielą Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok kościelny. po Mszy Świętej o godzinie 12:30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień, w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy pierwszą niedzielę adwentu.
 2. W dniu dzisiejszym o godzinie 19:00 w ramach trwających od piątku rekolekcji ewangelizacyjnych dodatkowa Msza Święta dla młodzieży, która niebawem przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Również dzisiaj o godzinie 19:00 w sali pod plebanią kolejne spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 4. W piątek o godzinie 18:00 Msza Święta wypominkowa.
 5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 17 (czwartek), 18 (piątek) i 19 (sobota) grudnia. nauki rekolekcyjne wygłosi Ksiądz Kazimierz Gajowy.
 6. W dugim tygodniu ferii zimowychorganizujemy wraz z Legionowskim Stowarzyszeniem "AMICUS" tygodniowe zimowisko w miejscowości Lesko w Bieszczadach niedaleko Sanoka.
 7. W przyszłą niedzielę harcerki ze Stowarzyszenia harcerstwa Katolickiego "Zawisza" będą rozprowadzały karty świąteczne i sianko na stół wigilijny.
 8. Od poniedziałku Pan organista będzie roznosił po naszych domach opłatki na stół wigilijny. Rozpocznie od Stanisławowa II, ul. Grudzie, PIM-u, i bloków na ul. Piaskowej.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym osobom, które w miniioną sobotę pozytywnie odpowiedziały na moją prośbę o pomoc w w pracach porządkowych. Na przyszłą sobotę również zapraszam do pomocy wszystkich chętnych.

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą

(dod.15.11.2009)

 1. W dniu dzisiejszym Ksiądz Proboszcz głosi kazanie w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. Tam również zbiera ofiary na budowę kościoła w naszej parafii.
 2. Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
  10:20 - dla dzieci i ich rodziców przed uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej.
  13:30 - Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  17:00 - Osób, które uczestniczyły w październikowej pielgrzymce do Włoch.
  19:00 - dla narzeczonych w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.
 3. W piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 18:30 dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się specjalne dni skupienia zorganizowane przez młodzież oazową pod kierunkiem diecezjalnego duszpasterza młodzieży Ks. Przemysława Maciosa.Obecność obowiązkowa.
 4. Najbliższa niedziela będzie ostatnią niedzielą roku liturgicznego.Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy Świętej o godzinie 12:30 Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Dziękuję osobom, które wczoraj pracowały na terenie kościelnym. Na sobotę (godzina 8:00) proszę również o pomoc w pracach porządkowych.

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą

(dod.08.11.2009)


 • APEL O POMOC DLA KOWLA
  W naszym mieście partnerskim - Kowlu na Ukrainie panuje epidemia grypy.
  Brakuje leków, maseczek ochronnych, środków zapobiegawczych.
  Wszystkich chętnych do udzielenia pomocy prosimy o przynoszenie środków opatrunkowych, maseczek ochronnych i środków dezynfekujących (prosimy nie przynosić leków)
  do sali pod plebanią na terenie Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie przy ulicy Orląt Lwowskich 8
  Przyjmujemy również wpłaty na konto parafii: 05 1050 1012 1000 0023 0682 9876 z dopiskiem "Pomoc dla Kowla"
  Zbiórka darów prowadzona będzie w dniach 4 - 10 listopada 2009 roku.
  w dni powszednie w godzinach 16:00-20:00
  w sobotę w godzinach 12:00-18:00
  i w niedzielę w godzinach 10:00-14:00
  Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 601 322 646
 • W dniu dzisiejszym Ksiądz Proboszcz głosi kazanie i zbiera ofiary na budowę kościoła w warszawskiej parafii Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.
 • We środę 11 listopada obchodzić będziemy Święto Niepodległości. W naszej kaplicy Msze Święte odprawione będą o godzinie 9:00 i 18:00. Główne uroczystości w naszym mieście odbędą się dnia 10 listopada o godzinie 17:00 przed Pomnikiem Polski Walczącej, a o godzinie 18:00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ojczyzny w kościele garnizonowym.
 • W najbliższą sobotę (14 listopada) grupa 50 dzieci o godzinie 9:00 wyruszy na jednodniową wycieczkę do Twierdzy Modlin i Czerwińska nad Wisłą. Wycieczka jest nagrodą za systematyczne uczęszczanie i pilne uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych.
 • W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
  - o godzinie 10:20 - dla dzieci klas drugich i ich rodziców przed przystąpienie do Sakramentu Pierszej Komunii Świętej,
  - o godzinie 17:00 - dla uczestników październikowej pielgrzymki do Włoch,
  - o godzinie 19:00 - dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 • Dziękuję osobom, które wczoraj wykonywały prace porządkowe na terenie kościelnym. Na przyszłą sobotę na godzinę 8:00 również zapraszam chętnych do wspólnych prac.
 • Ogłoszenia na Uroczystość Wszystkich Świętych

  (dod. 01.11.2009)

  1. Dzisiaj Msze Święte w naszej parafii odprawiane są w godzinach 9:00, 11:00, 18:00.
  2. O godzinie 12:30 na legionowski cmentarzu odprawiona będzie Msza Święta w intencji naszych bliskich zmarłych tam spoczywających i w intencji zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych i oktawalnych.
  3. Również dzisiaj o godzinie 17:30 na terenie naszego kościoła będzie miała miejsce procesja żałobna w której polecać będziemy naszych bliskich zmarłych.
  4. Jutro Dzień Zaduszny. O godzinie 17:30 procesja żałobna, a o godzinie 18:00 Msza Święta Oktawalna za zmarłych.
  5. W dniach od 1 do 8 listopada mozna uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji osoby zmarłej, po spełnieniu poniższych warunków:
   - stan łaski uświęcającej,
   - pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych,
   - odmówienie wyznania wiary,
   - modlitwa w intencjach przedkładanych przez Ojca Świętego.
  6. W najbliższym tygodniu przypada:
   - pierwszy czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00,
   - pierwszy piątek miesiąca - spowiedź od godziny 17:00,
   - pierwsza sobota miesiąca.
  7. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
   - o godzinie 10:20 - dla dzieci klas trzecich przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej,
   - o godzinie 13:30 - dla młodzieży pragnącej przystąpić do Sakramentu Bierzmowania,
   - o godzinie 19:00 - dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
  8. Jutro o godzinie 16:45 spotkanie dla dzieci, które w październiku brały udział w nabożeństwach październikowych.
  9. Na jutro na godzinę 8:00 bardzo serdecznie zapraszam mężczyzn do prac porządkowych na terenie budowy naszego kościoła.
  10. Dziękuję osobom porządkującym w dniu wczorajszym teren kościelny. Zapraszam do podobnych prac w przyszłą sobotę na godzinę 8:00.

  Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą

  (dod.25.10.2009)

  1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:
   o godzinie 13:30 - dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania.
   o godzinie 19:00 - dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
  2. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się 29 października (w czwartek) Mszą Świętą w naszej kaplicy o godzinie 18:00. A zakończy 30 października (w piątek) również Mszą Świętą o godzinie 18:00.Serdecznie zapraszamy.
  3. Zapraszamy w najbliższy piątek na Mszę Świętą o godzinie 18:00 w czasie, której modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.
  4. W niedzielę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej kaplicy odbędą się o godzinie 9:00, 11:00 i 18:00. Nie będzie Mszy o godzinie 12:30. O tej godzinie wszyscy będziemy uczestniczyli we Mszy Świętej na naszym legionowskim cmentarzu.
  5. 1 i 2 listopada przed wieczorną Mszą Świętą o godzinie 17:30 odbędzie się procesja żałobna za naszych bliskich zmarłych.
  6. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania dla dzieci, które szykują się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
  7. W dalszym ciągu w zakrystii można dokonać zapisu na wypominki za naszych bliskich zmarłych.
  8. Dziękuję pielgrzymom, którzy na początku października uczestniczyli w pielgrzymce do Częstochowy oraz pielgrzymom, którzy w piątek powrócili z pielgrzymki do Włoch, za przekazanie ofiar na rzecz budowy świątyni. Dziękuję również wszystkim pozostałym ofiarodawcom.Bóg zapłać.
  9. Dziękuję za sobotnie prace porządkowe przy kaplicy. W najbliższą sobotę proszę również o pomoc w pracach porządkowych.

  Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą

  (dod.18.10.2009)

  1. W czwartek 17 października, grupa parafian wraz z Księdzem Proboszczem udała się na 9 dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch.
  2. Dzisiaj o godzinie 10:20 odbędzie spotkanie dla dzieci klas II przed przed przyjęciem Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
   o godzinie 13:30 spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
   a o godzinie 19:00 spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
  3. Przyjmujemy zapisy na wypominki za naszych zmarłych bliskich jednorazowe, oktawalne i roczne. Ministranci po Mszy Świętej rozdają kartki wypominkowe.
  4. Dziękujemy za prace porządkowe przy kaplicy i na sobotę na godzinę 8:00 zapraszamy do dalszych prac.
  5. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w naszej kaplicy 29 października Mszą Świętą o godzinie 18:00, a zakończy 30 października o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy rodziny, młodzież i koła różańcowe.
  6. Jak co tydzień zachęcamy do czytania prasy katolickiej;
   miesięczniki - "Różaniec", "Sygnały Łaski", oraz dla dzieci "Anioł Stróż"
   oraz tygodniki - "Idziemy", "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny"

  Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą

  (dod.11.10.2009)

  1. W dniu dzisiejszym pod hasłem "Jan Paweł II - papież wolności obchodzimy kolejny Dzień Papieski.Harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" zbierają do puszek ofiary na stypendia dla ubogiej a utalentowanej młodzieży ze wsi i miast.
  2. W związku z Dniem Papieskim zapraszamy do naszej kaplicy na godzinę 20:30 na krótki program artystyczny poświęcony osobie Jana Pawła II,a o godzinie 21:00 na Apel Jasnogórski i różaniec w intencji Sługi Bożego.Nie będzie dzisiaj różańca o godzinie 17:30.
  3. Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
   o godzinie 10:20 dla dzieci klas III przed rocznicą Pierszej Komunii Świętej.
   o godzinie 12:00 dla dzieci należących do Dziecięcego Kółka Różańcowego.
   o godzinie 13:30 dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
   również o 13:30 ale w świetlicy, spotkanie Kółek Żywego Różańca.
   o godzinie 19:00 dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
  4. We wtorek 13 października o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie - Msza Święta i Różaniec Fatimski. Proszę o udekorowanie ołtarzy.
  5. W czwartek o godzinie 5:00 grupa 48 osób wyrusza na pielgrzymkę do Włoch.Powrót w piątek 23 października. Życzymy szczęśliwej drogi, Bożej opieki i doznania wielu łask od Pana Boga.
  6. W najbliższy piątek 16 października obchodzimy 31 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:00.A o godzinie 21:00 na specjalną modlitwę różańcową w intencji Papieża. Tego dnia nie będzie różańca o godzinie 18:30.
  7. W środę 14 października Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwach o naszych pedagogach.
  8. W niedzielę 18 października odbędą się następujące spotkania:
   o godzinie 10:20 dzieci klas II przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
   o godzinie 13:30 Wspólnoty dla Intronizacji Serca Jezusowego.
   o godzinie 19:00 narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
  9. Przyjmujemy już zapisy na wypominki za naszych zmarłych bliskich, jednorazowe, oktawalne i roczne.
  10. Przed kaplicą ministranci rozprowadzają małe, kolorowe albumy poświęcone osobie Jana Pawła II - cena 5 zł.
  11. Dziękuję kolejnym trzem rodzinom za ufundowanie dwóch okien do świątyni.Przypominam i jednocześnie proszę o przekazywanie ofiar na rzecz budowy kościoła.
  12. Dziękuję za wczorajsze prace porządkowe wokół kaplicy. W przyszłą sobotę od godziny 8:00 również proszę o pomoc.

  Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą

  (dod.04.10.2009)

  1. W dniu dzisiejszym od godziny 13:30 odbędą się następujące spotkania:
   o godzinie 10:20 dla rodziców i dzieci z klas II przed uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej,
   o godzinie 16:30 dla osób udających się na pielgrzymkę do Włoch w dniach 15-23 października. Obecność obowiązkowa,
   o godzinie 19:00 dla narzeczonych - kolejna katecheza przedmałżeńska,
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 16:45, dla dorosłych w dni powszednie o godzinie 18:30 a w niedziele o godzinie 17:30
  3. W przyszłą niedzielę w całej Polsce pod hasłem "Jan Paweł II Papież Wolności" obchodzić będziemy kolejny IX już Dzień Papieski. Przed kościołami i na ulicach zbierane będą ofiary na rzecz stypendiów dla utalentowanej a biednej młodzieży. W ten sposób budujemy żywy pomnik poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II.
  4. W przyszłą niedzielę, w ramach Dni Papieskich zapraszamy o godzinie 20:30 do naszej kaplicy na krótki program poświęcony osobie Sługi Bożego Jana Pawła II. Natomiast o godzinie 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski i różaniec w intencji beatyfikacji naszego rodaka. Serdecznie zapraszamy!
  5. W najbliższą niedzielę zapraszamy na następujące spotkania:
   o godzinie 10:20 rodziców i dzieci klas III.
   o godzinie 12:00 dzieci należących do dziecięcego kółka różańcowego.
   o godzinie 13:30 młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
   o godzinie 19:00 narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
  6. Tydzień temu pod hasłem "Legionowo na sportowo - bądźmy razem" odbył się kolejny piknik zorganizowany przy współpracy naszej parafii i Legionowskiego Stowarzyszenia "AMICUS". Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej wspólnej zabawy:
   -Urzędowi Miasta Legionowo.
   -Miejskiemu Ośrodkowi Kultury.
   -Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.
   -Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Legionowie.
   -Warsztatom Terapii Zajęciowej i Ośrodkowi Pomocy Społecznej.
   -Bankowi ING z Warszawy Białołęki.
   -Pani dr Budzyńskiej i pracownikom Przychodni Lekarskiej "LEGO-MED".
   -Panu Padzik i firmie "MIK-FOL".
   -Panu Filipowiczowi i firmie wędliniarskiej "BA-HA" z Chotomowa.
   -Piekarni "na PIM-ie" i piekarni "Pastewka" z Kobyłki.
   -Żołnierzom z Cytadeli w Warszawie.
   Dziękukję poszczególnym zespołom wokalnym:
   -Orkiestrze "VICTORIA" z Warszawy Rembertowa.
   -Zespołowi muzycznemu ze Szkoły Podstawowej nr 8 na Piaskach.
   -Zespołowi "ECHO".
   -No i oczywiście naszej scholi parafialnej "FATIMA CANTA".
   Dziękuję ministrantom, harcerzom i harcerkom ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "ZAWISZA" oraz paniom ze Wspólnoty Intronizacji Serca Jezusowego.
   Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia naszego wspólnego spotkania.
   Dziękuję firmie "ANETEX" pani Skowrońskiej za przekazanie naszej parafii dwóch pawilonów ogrodniczych o wymiarach 3m x 6m.
  7. Przypominam o tym, że miesiąc październik jest miesiącem przekazywania ofiar na budowę kościoła. Można to uczynić poprzez złożenie na tacę datku w kopercie wraz z danymi rodziny, bądź też za pomocą przelewu na konto bankowe. Wciąż trwają prace przy instalacjach oświetleniowych i grzewczych wewnątrz naszej świątyni. W obecnym tygodniu będziemy kontynuowali montaż okien oraz krzyża na wieży. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję również dwóm parafiankom za ufundowanie kolejnego okna.
  8. Miło jest nam poinformować, że nasz ministrant Mario Lindner zdecydował się wstąpić do Seminarium Duchownego w Linz w Austrii. Życzymy mu wytrwałości na drodze powołania i opieki Matki Bożej.
  9. Dziękuję za wczorajsze prace porządkowe. W przyszłą sobotę również proszę o przybycie z grabiami i szczotkami do prowadzenia dalszych prac.
  10. Prezydent miasta Legionowo zaprasza mieszkańców dzielnic - Piaski i Kozłówki na spotkanie w sprawie inwestycji na 2010 rok, które odbędzie się w czwartek 8 października o godzinie 18:00 w Zespole Szkół przy ulicy Zegrzyńskiej 3. W spotkaniu wezmą udział radni: Wiesław Karnasiewicz, Józef Dziedzic, Jacek Zawada. "Przyjdź, przekaż swoje uwagi i propozycje"

  Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą

  (dod.27.09.2009)

  1. W dniu dzisiejszym od godziny 13:30 odbędzie się festyn rodzinny pod tytułem "Legionowo na sportowo - bądźmy razem" Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.
  2. Również dzisiaj o godzinie 17:00 spotkanie pokolonijne dla dzieci, które pod koniec czerwca uczestniczyły w koloniach w Sztutowie. Natomiast o godzinie 17:45 spotkanie dla osób, które na przełomie lipca i sierpnia brały udział w autokarowej pielgrzymce na Ukrainę.
  3. Spotkanie dla uczestników kursu przedmałżeńskiego w dniu dzisiejszym o godzinie 20:00.
  4. W tym tygodniu przypada:
   - I czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00
   - I piątek miesiąca - spowiedź od godziny 17:00
   - I sobota miesiąca
   - I niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godzinie 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.
   Nie będzie spotkania Kółek Żywego Różańca.
  5. Od pierwszego października Msza Święta wieczorna będzie odprawiana o godzinie 18:00, zarówno w dni powszednie jak i w niedziele.
  6. Miesiąc październik jest miesiącem różańcowym. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godzinie 18:30 a w niedziele o godzinie 17:30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 16:45.
  7. Spotkanie dla dzieci komunijnych za tydzień, w niedzielę o godzinie 10:20.
  8. Spotkanie dla osób, które 15 października udają się na pielgrzymkę do Włoch, w najbliższą niedzielę o godzinie 16:30.
  9. Osoby, które 4 października wyjeżdżają na pielgrzymkę do Częstochowy proszone są o dokonywanie wpłat do środy włącznie.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy spieszą z pomocą na rzecz budowy kościoła. Dziękuję osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym, dziękuję młodzieży Oazowej za pomoc. Osoby chętne poproszę również o pomoc w przyszłą sobotę o godzinie 8:00.
  11. Serdecznie witamy w naszej parafii Księdza Piotra Szydłowskiego, studenta UKSW w Warszawie pochodzącego z Archidiecezji Gdańskiej, który będzie pomagał w naszej parafii.
  12. Prezydent miasta Legionowo zaprasza mieszkańców dzielnic - Bukowiec A i Nowy Bukowiec na spotkanie w sprawie inwestycji na 2010 rok, które odbędzie się we wtorek 29 września o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 1 ul.Zakopiańska 4. W spotkaniu wezmą udział radni: Ryszard Brański, Jacek Zawada. "Przyjdź, przekaż swoje uwagi i propozycje"
  13. Sołtys wsi Stanisławów Drugi zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się dnia 29 września (wtorek) 2009 r. o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Stanisławowie Drugim.
   Porządek zebrania
   1. Otwarcie zebrania i wybór przewodniczącego zebrania.
   2. Przyjęcie porządku obrad.
   3. Informacja Sołtysa z działalności Rady Sołeckiej.
   4. Wnioski do budżetu na 2010 rok.
   5. Wolne wnioski i zapytania.

  Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą

  (dod.20.09.2009)

  1. W dniu dzisiejszym o godzinie 20:00 rozpocznie się nowa edycja kursu przedmałżeńskiego. Zostanie on ukończona przed Świętami Bożego Narodzenia.
  2. W piątek o godzinie 18:00 spotkanie dla młodzieży która niebawem przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
  3. Również w piątek ale o godzinie 19:00 Msza Święta wypominkowa w intencji naszych zmarłych bliskich.
  4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii doroczny piknik rodzinny pod hasłem "Bądźmy razem". O godzinie 12:30 Msza Święta, a po niej początek naszej wspólnej radości na świeżym powietrzu. Wystąpią różne grupy wokalne, między innymi Orkiestra Koncertowa Victoria z Warszawy Rembertowa, nasza schola Fatima Canta i inne. Będą rozgrywki w szachy, tenisa stołowego i piłkę nożną drużyn 4-osobowych w trzech kategoriach wiekowych - podstawówka, gimnazjum i starsi. Drużyny należy zgłaszać w zakrystii do piątku włącznie. Dla najmłodszych będzie malowanie twarzy, dmuchańce i konkursy. Dla wszystkich pyszna wojskowa grochówka, słodkości, promocja zdrowia, ognisko i pieczenie kiełbasek. Na zakończenie pikniku obejrzymy film pod tytułem "Kto nigdy nie żył"
  5. Również w przyszłą niedzielę o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci, które w czerwcu uczestniczyły w koloniach w Sztutowie, natomiast o godzinie 17:45 spotkanie z osobami, które na przełomie lipca i sierpnia brały udział w autokarowej wycieczce na Ukrainę.
  6. Dziękuję osobom, które spieszą z pomocą w budowie kościoła. Dziękuję za ofiary składane w minioną i dzisiejszą niedzielę na rzecz zakupu okien do świątyni. Dziękuję kolejnym trzem rodzinom za ufundowanie trzech kolejnych okien. W minionym tygodniu ukończono montaż okien w wieży oraz w świetliku na dachu głównym. Zakońcozno również prace związane z instalacją przyłączeniową wody, kanalizacji i gazu. Teraz trzeba to wszystko podłączyć do sieci miejskiej.
  7. W dniu dzisiejszym kleryk Łukasz Żak kończy miesięczną praktykę akolicką w naszej parafii. Dziękujemy Księdzu Łukaszowi za wszelką pomoc, za zaangażowanie i dojrzałe świadectwo wiary i swego człowieczeństwa. Życzymy konsekwentnego wzrostu w powołaniu, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  8. Państwo Pielach z ulicy Partyzantów, którzy w zeszłym roku ucierpieli w wyniku wybuchu butli z gazem proszą o zamieszczenie w tym miejscu ich podziękowań :
   " Wraz z dziećmi pragniemy podziękować:
   - Księdzu proboszczowi i mieszkańcom tej parafii
   - Władzom miasta Legionowo
   - Rodzinie Martyniuk, która przyjęła nas do swojego domu
   - Panu Januszowi Kłapeć
   - Pani Henryce Przybysz
   - firmie Dorian
   - firmie Budet
   - Panu Tadeuszowi Cizio i jego firmie budowlanej
   Dziękujemy wszystkim sąsiadom, całej swojej rodzinie, znajomym, koleżankom i kolegom, również koleżankom i kolegom z pracy.
   Dziękujemy także mieszkańcom Legionowa z innych parafii, którzy nas wspomagali.
   Wszystkim dziękujemy z całego serca."
  9. Dziękuję bardzo serdecznie osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Na sobotę na godzinę 8:00 również poproszę o pomoc.
  10. Prezydent miasta Legionowo zaprasza mieszkańców dzielnic - Grudzie + Bukowiec C i B na spotkanie w sprawie inwestycji na 2010 rok, które odbędzie się w środę 23 września o godzinie 19:30 w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej. W spotkaniu wezmą udział radni: Ryszard Brański, Janusz Klejment, Jacek Zawada. "Przyjdź, przekaż swoje uwagi i propozycje"

  Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą

  (dod.13.09.2009)

  1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania;
   - o godzinie 10:15 - dla rodziców dzieci klas drugich S.P. przed uroczystością I Komunii Świętej.
   - o godzinie 12:00 - dla rodziców dzieci klas trzecich S.P. przed rocznicą I Komunii Świętej.
   - o godzinie 13:30 - dla młodzieży klas II i III gimnazjum oraz starszej przed przystąpieniem do Sakramentu Bierzmowania.
  2. Również dzisiaj o godzinie 19:00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie połączone z Różańcem Fatimskim.
  3. Natomiast w dniu jutrzejszym obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 19:00
  4. W piątek z kolei będziemy obchodzić Święto zakonnika i patrona Polski czyli Świętego Stanisława Kostki. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 19:00 zwłaszcza dzieci i młodzież.
  5. W sobotę 19 września w Ossowie koło Wołomina odbędzie się kolejny zlot młodzieży. Zapraszamy więc młodzież do wzięcia udziału w tym zlocie. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 8:30 a powrót około 15:00. Koszt uczestnictwa to 5 zł.
  6. W przyszłą niedzielę o godzinie 20:00 kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego. Zostanie ona ukończona przed Świętami Bożego Narodzenia. Kolejny kurs dopiero po Świętach Wielkanocnych.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniu 4 października (niedziela). Pielgrzymka organizowana jest przez Kółko Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.
  8. W dniach 15 - 23 października organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie zwiedzanie Wiednia, Padwy, Asyżu, Wenecji, Rzymu, Monte Cassino, Pompei, San Giovanni Rotondo. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
   Więcej informacji znajdziesz również tu.
  9. W dniu 27 września (niedziela) od godziny 13:30 zapraszamy na kolejny festyn rodzinny. Wystąpią różne grupy wokalno-taneczne między innymi Młodzieżowa Orkiestra "Victoria" z Rembertowa i Schola "Fatima Canta" z naszej parafii. Będą "dmuchańce" dla najmłodszych, prawdziwa wojskowa grochówka, słodkości, malowanie twarzy, promocja zdrowia, konkursy, gry i zabawy. Będą również rozgrywki w turnieju szachowym oraz w piłce nożnej grup 4 osobowych. Drużyny startują w kategoriach : Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Starsi. Zgłoszenia drużyn w zakrystii najpóźniej do dnia 25 września. Jak zwykle festyn jest organizowany przez naszą parafię oraz Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS. Na zakończenie festynu - wspólne ognisko i oglądanie filmu na dużym ekranie pt. "Kto nigdy nie żył" z Michałem Żebrowskim w roli głównej. Gorąco zapraszamy !!!
  10. Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które przeznaczone są na okna do kościoła, budowanego naszymi wspólnymi siłami. W przyszłą niedzielę również proszę o zwiększoną ofiarność. Do 10 października musimy zapłacić 180 tysięcy zł. Dziękuję dwóm paniom emerytkom, fundatorkom dwóch okien, każde po 5 tysięcy zł. Zachęcam innych o rozważenie możliwości sponsoringu w miarę swoich możliwości. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  11. Dziękuję osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Na najbliższą sobotę na godzinę ósmą proszę również kilka osób do pomocy przy pracach wokół kaplicy.

  Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą

  (dod.06.09.2009)

  1. We wtorek 8 września Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny popularnie zwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 19:00 do naszej kaplicy.
  2. Rozpoczął się rok szkolny a z nim czas przygotowań dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej, rocznicy I Komunii Świętej oraz dla młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania.
  3. W przyszłą niedzielę o godzinie 10:15 spotkanie dla dzieci (i ich rodziców), które przystąpią do I Komunii Świętej.
  4. Również w przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godzinie 11:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  5. Spotkanie dla dzieci (i ich rodziców) przed Rocznicą I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:00.
  6. Natomiast młodzież, która zamierza w naszej kaplicy przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12:30.
  7. Za tydzień 13 września kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 19:00 i Różaniec Fatimski. Proszę o przygotowanie ołtarzy.
  8. Z powodu braku chętnych Kółko Żywego Różańca odwołuje pielgrzymkę autokarową do Loretto koło Wyszkowa. Jednocześnie Kółko zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 4 października 2009. Bliższe informacje w zakrystii.
  9. Trwają dalsze prace przy budowie kościoła. Obecnie wykonywane są roboty związane z budową schodów prowadzących od parkingu przy ulicy Długiej do kościoła, kładziona jest instalacja elektryczna i grzewcza wewnątrz kościoła. Kontynuowane są także prace dekarskie, których zakończenie planowane jest na przełomie września i października, wszystko uzależnione jest od prac związanych z ociepleniem i położeniem cegły klinkierowej na całej bryle kościoła. W tym tygodniu rozpocznie się również montaż okien na wieży. Zamontowano już "małe" okna w zakrystii, podpiwniczeniu i korytarzu prowadzącym do prezbiterium. Okna na wieży mają niestandardowe wymiary, mają około 6 metrów wysokości i 2 metrów szerokości. We wrześniu będą montowane pozostałe (mniejsze) okna. wszystkie okna są aluminiowe a połowa z nich będzie otwierana elektrycznie przez odpowiednie siłowniki. Koszt całej stolarki okiennej wraz z zamontowaniem to 190 000 zł. Dziękuję wszystkim za wsparcie modlitewne i finansowe w dziele budowy kościoła i nadal proszę o niepozostawianie mnie samemu w tym wielkim trudzie wznoszenia świątyni. Przez dwie kolejne niedziele 13 i 20 września ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cel zapłacenia za okna. Musimy to uczynić na przełomie września i października.
  10. Dziękuję osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Na najbliższą sobotę na godzinę ósmą proszę również kilka osób do pomocy przy pracach porządkowych.
  11. Komunikat Polskiego Czerwonego Krzyża
   Polski Czerwony Krzyż w Legionowie zaprasza na otwartą akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w dniu 12 września 2009r. na Rynku Miejskim w Legionowie. Pobór krwi w ambulansie od godziny 9:30.

  Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą

  (dod.30.08.2009)

  1. Kończą się wakacje. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny 2009/2010. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wtorek o godzinie 17:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców. Wcześniej, bo o godzinie 17:00 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
  2. 1 września obchodzić będziemy również 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy tego dnia o tych którzy zginęli w kampanii wrześniowej i w czasie całej II wojny światowej walcząc o naszą wolność.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do godziny 22:00. I piątek miesiąca - spowiedź od godziny 18:00, I sobota miesiąca i I niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godzinie 12:30 wystawienie Najświętszego Sakrametu, adoracja i procesja eucharystyczna. Po procesji zebranie Kółek Żywego Różańca.
  4. Przypominamy o możliwości skorzystania z darmowych porad psychologa w poniedziałki od godziny 17:00 do 20:00 oraz prawnika we wtorki od godziny 17:00 do 19:00 a także z poradni życia rodzinnego w czwartki od godziny 18:00 do 20:00.
  5. 13 września (w niedzielę) Kółko Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Loretto. Wyjazd o godzinie 8:30 powrót około godziny 16:00. Cena wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach 15 - 23 października tego roku. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
   Więcej informacji znajdziesz również tu.
  7. Jak co tydzień zachęcamy do czytania prasy katolickiej;
   miesięczniki - "Różaniec", "Sygnały Łaski", oraz dla dzieci "Anioł Stróż"
   oraz tygodniki - "Idziemy", "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny"
  8. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Na najbliższą sobotę na godzinę ósmą prosi również kilka osób do pomocy przy pracach porządkowych.

  Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą

  (dod.23.08.2009)

  1. W dniu dzisiejszym żegnamy Księdza Dariusza, który przez ostatnie miesiące pomagał w naszej parafii. Od września rozpocznie pracę jako duszpasterz Polonii w Norwegii. Dziękujemy Księdzu Dariuszowi za otwartość, życzliwość i za posługę sakramentalną. Życzymy obfitości Bożych darów w nowej posłudze a za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać !
  2. Od wczoraj w naszej parafii przebywa kleryk piątego roku Łukasz Żak, który został skierowany przez władze seminarjum na praktyki duszpasterskie. Polecam kleryka Łukasza Waszym modlitwom by dobrze się czuł wśród nas i aby te praktyki spełniły jego oczekiwania.
  3. W środę 26 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta w naszej kaplicy o godzinie 9:00 i 19:00.
  4. W piątek w czasie Mszy Świętej o godzinie 19:00 będziemy się modlić w intencji naszych bliskich zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.
  5. W ramach działań naszej świetlicy prowadzonej przez parafię i Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS jutro, czyli w poniedziałek 24 sierpnia dzieci jadą "na basen" do Ośrodka Warszawianka w Jachrance. W środę natomiast pojadą do Warszawy do kina w Galerii Arkadia na film pod tytułem "Załoga G". Obydwa wyjazdy o godzinie 10:00 i obydwa całkowicie bezpłatne! Dysponujemy jeszcze siedmioma wolnymi miejscami. Zapisy w zakrystii.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej;
   miesięczniki - "Różaniec", "Sygnały Łaski", oraz dla dzieci "Anioł Stróż"
   oraz tygodniki - "Idziemy", "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny"
  7. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Na najbliższą sobotę na godzinę ósmą prosi również kilka osób do pomocy przy pracach wokół naszej kaplicy.

  Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą

  (dod.16.08.2009)

  1. W dniu dzisiejszym o godzinie 18:00 spotkanie dla osób, które w październiku wyjeżdżają na pielgrzymkę do Włoch.
  2. Jutro 17 sierpnia Pan Jacek Zawada - nasz kościelny i Pani Anita Rodak - prowadząca scholę parafialną będą obchodzili swoje imieniny. Już dzisiaj składamy im najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  3. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które w miniony czwartek pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Kolejne osoby zaprasza w przyszłą sobotę, na 8.00 rano.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej;
   miesięczniki - "Różaniec", "Sygnały Łaski", oraz dla dzieci "Anioł Stróż"
   oraz tygodniki - "Idziemy", "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny"
  5. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji za pośrednictwem naszej strony www informuje, iż w najbliższym czasie będą wykonywane przyłącza do miejskiej sieci kanalizacyjnej posesji przy ulicach; Łokietka, Orląt Lwowskich (od Długiej do Tatrzańskiej), Tatrzańskiej, Zegrzyńskiej, Długiej (od Orląt Lwowskich do Zegrzyńskiej), Plantowej.
   Mieszkańcy w/w ulic zainteresowani przyłączeniem do miejskiej sieci kanalizacyjnej proszeni są o składanie wymaganych wniosków w siedzibie PWK w Legionowie przy ulicy Kościuszki.

  Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą

  (dod.09.08.2009)

  1. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
   Msze Święte w naszej parafii według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.
  2. Trwają prace przy budowie kościoła. Wiele zostało zrobione, ale wiele jeszcze przed nami. Kontynuowane są prace blacharskie, wewnątrz natomiast trwają prace związane z instalacją elektryczną oraz klimatyzacyjną. W najbliższym czasie wykonane zostaną przyłącza energetyczne, wodne, kanalizacyjne i gazowe. Na przełomie sierpnia i września zostaną zamontowane okna aluminiowe. Wszystkie te prace wymagają bardzo dużych nakładów finansowych a przypomnę, że nie posiadamy żadnych dotacji państwowych czy kurialnych.
   Za wszelką ofiarność dziekuję prosząc jednocześnie o dalszą troskę o los budowy kościoła.
  3. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, która będzie połączona z nawiedzeniem grobu Sługi Bożego Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 15 - 23 października 2009. Zapisy w zakrystii.
  4. W przyszłą niedzielę o godzinie 18:00 spotkanie dla osób, które już są zapisane na w/w pielgrzymkę.
  5. Pielgrzymom, którzy w ubiegłą niedzielę powrócili z Ukrainy serdecznie dziękuję za przekazanie ofiary - cegiełki na rzecz budowy kościoła.
  6. W czwartek 13 sierpnia kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Uroczysta Msza Święta o godzinie 19:00. Po Mszy procesja i Różaniec Fatimski. Proszę o udekorowanie ołtarzy i liczne przybycie na to szczególne nabożeństwo.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej;
   miesięczniki - "Różaniec", "Sygnały Łaski", oraz dla dzieci "Anioł Stróż"
   oraz tygodniki - "Idziemy", "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny"
  8. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. I zaprasza kilka osób w czwartek na godzinę 8:00 do drobnych prac porządkowych.

  Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zwykłą

  (dod.02.08.2009)

  1. W czwartek grupa parafian wyjechała wraz z Księdzem Proboszczem na czterodniową pielgrzymkę na Ukrainę.
  2. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
   W czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego, Msza Święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.Adoracja do godziny 22:00.
   W piątek spowiedź rozpoczyna się o godzinie 18:00.
  3. Sierpień jest miesiącem parzystym w związku z czym proszę o dokonywanie wpłat na budowę kościoła.
   Trwają prace blacharskie a niedawno na dachu kościoła została zamontowana kopuła z krzyżem.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej;
   miesięczniki - "Różaniec", "Sygnały Łaski", oraz dla dzieci "Anioł Stróż"
   oraz tygodniki - "Idziemy", "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny"
  6. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj w pocie czoła pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Kolejne osoby zaprasza w przyszłą sobotę, na 8.00 rano.

  Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą

  (dod.26.07.2009)

  1. W najbliższy czwartek ( 30 lipca) grupa 60 osób udaje się na pielgrzymkę na Ukrainę. Wyjazd o godzinie 5:00 a powrót w niedzielę (2 sierpnia) około godziny 22:00.
   Życzymy wyjeżdżającym szczęśliwej podróży i opieki Św. Krzysztofa. Są jeszcze wolne miejsca!
  2. Z racji mojego wyjazdu na w/w pielgrzymkę Msza Święta wypominkowa za naszych zmarłych zostanie odprawiona w środę o godz. 19:00.
  3. Przed nami pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W pierwszą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Do udziału w procesji zapraszam poszczególne zespoły parafialne. Tego dnia nie będzie spotkania dla Kółek Żywego Różańca.
  4. We wtorek (28 lipca) o godz. 14:00 i 17:00 w naszej świetlicy odbędzie się bezpłatne spotkanie dotyczące profilaktyki i leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa. Akcja została zorganizowana przez Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS i naszą parafię.
  5. W poniedziałki i w piątki w świetlicy będzie działała szkółka szachowa (w godz.16:00 - 20:00). Zapraszamy dzieci i młodzież ! Zajęcia są całkowicie nieodpłatne!
  6. 1 sierpnia obchodzić będziemy 65 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent Miasta Legionowo Pan Roman Smogorzewski serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w obchodach tej rocznicy. Główne uroczystości odbędą się o godz. 18:00 w kościele Św. Jana Kantego, a następnie o godz. 19:30 przed pomnikiem Polski Walczącej przy Rondzie Armii Krajowej, gdzie odbędzie się Apel Poległych.
  7. Prezydent Miasta Legionowo zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne - V Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej. Wystąpią największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej: Piotr Pławner, Artur Ruciński, Concerto Avenna, Affabre Concinui i wielu innych.
   Zapraszamy w każdą niedzielę sierpnia na godzinę 19:15 do kościoła Miłosierdzia Bożego w Legionowie przy ul. Targowej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej;
   miesięczniki - "Różaniec", "Sygnały Łaski", oraz dla dzieci "Anioł Stróż"
   oraz tygodniki - "Idziemy", "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny"
  9. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj w pocie czoła pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Kolejne osoby zaprasza w przyszłą sobotę, na 8.00 rano.

  Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą

  (dod.19.07.2009)

  1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania;
   - o 17:00 dla osób uczestniczących w kwietniowej pielgrzymce do Krakowa, Zakopanego i Wadowic.
   - o 17:45 dla osób, które na przełomie lipca i sierpnia wezmą udział w wycieczce na Ukrainę. Obecność obowiązkowa.
  2. 25 lipca obchodzić będziemy wspomnienie Św. Krzysztofa - patrona kierowców. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 19:00 gdzie będziemy się modlić w intencji wszystkich posługujących się pojazdami mechanicznymi i podróżujących. Po Mszy możliwość poświęcenia pojazdów.
  3. W niedzielę 26 lipca, po każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców. Każdy z kierowców otrzyma pamiątkowy obrazek Św. Krzysztofa z modlitwą o szczęśliwą podróż.
  4. Również w niedzielę 26 lipca z racji wspominania Świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa, będziemy pamiętać w modlitwie o wszystkich ludziach starszych potrzebujących naszego wsparcia.
  5. Przypominamy, że w dniach 15-23 października 2009 wraz z Legionowskim Stowarzyszeniem AMICUS organizujemy wyjazd do Włoch z nawiedzeniem grobu Sługi Bożego Jana Pawła II . Zapisy w zakrystii a szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej;
   miesięczniki - "Różaniec", "Sygnały Łaski", oraz dla dzieci "Anioł Stróż"
   oraz tygodniki - "Idziemy", "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny"
  7. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj w pocie czoła pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Kolejne osoby zaprasza w przyszłą sobotę, na 8.00 rano.

  Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą

  (dod.12.07.2009)

  1. W dniu jutrzejszym a więc 13 lipca kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 19:00 Msza Święta a po niej Różaniec Fatimski.Ksiądz Proboszcz prosi o udekorowanie ołtarzy.
  2. Za tydzień, w niedzielę 19 lipca o godzinie 17:00 spotkanie dla uczestników kwietniowej pielgrzymki do Krakowa, Zakopanego i Wadowic. W czasie spotkania uczestnicy otrzymają płyty DVD z filmem oraz zdjęciami jako relacje z naszej podróży.
  3. Również za tydzień ale o godzinie 17:45 odbędzie się spotkanie z osobami, które w dniach od 30 lipca do 2 sierpnia wyjeżdżają na pielgrzymkę na Ukrainę. Obecność obowiązkowa.
  4. W dniach 15-23 października tego roku organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie zwiedznie; Wiednia, Wenecji, Padwy, Asyżu, Rzymu, Monte Cassino, Pompeii, San Giovanni Rotondo i Pragi. Koszt wyjazdu to 2450 zł w tej cenie wszystkie świadczenia czyli, przejazdy autokarem, usługi pilota, hotele dwu i trzygwiazdkowe, wyżywienie, bilety wstępów. Szczegółowy program do wglądu w zakrystii i na głównej stronie www naszej Parafii. Proszę o dokonywanie zapisów. Ilość miejsc ograniczona.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej;
   miesięczniki - "Różaniec", "Sygnały Łaski", oraz dla dzieci "Anioł Stróż"
   oraz tygodniki - "Idziemy", "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny"
  6. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Kolejne osoby zaprasza w przyszłą sobotę, na 8.00 rano.

  Ogłoszenia na XIV Niedzielę Zwykłą

  (dod.05.07.2009)

  1. W dniu dzisiejszym Ksiądz Proboszcz głosi kazanie i zbiera datki na budowę kościoła w Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie.
  2. Przypominamy, że w okresie wakacji w poniedziałki, środy i piątki (w godz. 10:00 - 14:00) czynna jest nasza świetlica parafialna.Prowadzona przez Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS.
   Zapraszamy dzieci do korzystania z zajęć świetlicowych.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej;
   miesięczniki - "Różaniec", "Sygnały Łaski", oraz dla dzieci "Anioł Stróż"
   oraz tygodniki - "Idziemy", "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny"
  4. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Kolejne osoby zaprasza w przyszłą sobotę, na 8.00 rano.

  Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą

  (dod.27.06.2009)

  1. W dniu wczorajszym grupa 45 dzieci wraz z opiekunami szczęśliwie wróciła z tygodniowego wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Wyjazd został zorganizowany przez Legionowskie Stowarzyszenie "Amicus" i naszą parafię. Ksiądz Proboszcz dziękuje opiekunom za bardzo rzeczową i pełną poświęcenia opiekę nad dziećmi.
  2. W dniu dzisiejszym o godz. 20.00 odbędzie się ostatnie spotkanie kursu przedmałżeńskiego.
  3. Jutro przypada Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 19.00.
  4. We wtorek - Msza Św. wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
  5. W tym tygodniu przypada:
   - I czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00
   - I piątek miesiąca - spowiedź od godz. 18.00
   - I sobota miesiąca
   - I niedziela miesiąca - po Mszy Św. o 12.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Nie będzie zebrania Kółek Żywego Różańca.
  6. W okresie wakacji, od 1 lipca w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-14 będzie czynna nasza świetlica parafialna, gdzie Legionowskie Stowarzyszenie "Amicus" organizuje akcję "Lato w mieście". Zapraszamy wszystkie dzieci i gwarantujemy fachową opiekę.
  7. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na ternie kościelnym. Kolejne osoby zaprasza na sobotę, na 8.00 rano.

  Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą

  (dod.21.06.2009)

  1. W dniu dzisiejszym grupa 45 dzieci wraz z Księdzem Proboszczem i opiekunami wyjechała na kolonie do Sztutowa. Życzymy im bezpiecznej podróży i szczęśliwego pobytu.
  2. Z powodu wyjazdu Księdza Proboszcza w tym tygodniu kancelaria nie będzie czynna.
  3. Msza Św. wypominkowa za naszych bliskich zmarłych zostanie odprawiona w przyszły wtorek, tj. 30 czerwca o godz. 19.00, a nie - jak zwykle - w ostatni piątek miesiąca.
  4. Dziękujemy serdecznie tym osobom, które pospieszyły z pomocą na rzecz budowy kościoła, jak rónież tym, któe pracowały wczoraj przy porządkach. Na sobotę na godz. 8.00 Ksiądz Proboszcz prosi kilka osób do drobnych prac porządkowych.

  Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą

  (dod.14.06.2009)

  1. W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 w świetlicy odbędzie się spotkanie dla dzieci należących do dziecięcego Koła Różańcowego.
  2. Również dziś o godz. 20.00 - kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego.
  3. Za tydzień grupa 45-orga dzieci wraz z opiekunami udaje się na tygodniowe kolonie nad morze. Kolonie zostały zorganizowane przez Legionowskie Stowarzyszenie "Amicus" i nasza parafię. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 rano odprawiona zostanie dodatkowa Msza św., a po niej nastąpi wyjazd w kierunku Sztutowa. W związku z wyjazdem, Ksiądz Proboszcz prosi, aby wszystkie sprawy, które można przewidzieć załatwić w tym tygodniu.
  4. Ksiądz Proboszcz prosi rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie o dokonywanie wpłat,
  5. Osoby, które na przełomie lipca i sierpnia udają się na pielgrzymkę na Ukrainę proszone są o składanie deklaracji i dokonywanie opłat.
  6. W czwartek kończymy Oktawę Bożego Ciała. Podczas Mszy św. o 19.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków.
  7. Również w czwartek z racji kończącego się roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież do podziękowania Panu Bogu za czas kończącego się roku szkolnego. Od godz. 16.15 - spowiedz, a o 17.00 - Msza św. dziękczynna.
  8. W piątek, 19 czerwca - Uroczystość Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Mszę św. o 19.00.
  9. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na ternie kościelnym. Kolejne osoby (panów i panie do lekkich prac porządkowych) zaprasza na sobotę, na 8.00 rano.

  Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  (dod.07.06.2009)

  1. W dniu wczorajszym odbył się w naszej parafii przygotowany we współpracy z Legionowskim Stowarzyszeniem Amicus kolejny piknik rodzinny. Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli w jego organizacji, a w szczególności:
   - Urzędowi Miasta
   - Miejskiemu Ośrodkowi Kultury
   - MIejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji
   - Przychodni Lekarskiej Lego-Med. Z ul. Husarskiej z P. dr Budzyńską
   - Bibliotece Publicznej w Legionowie
   - Gabinetowi terapii Zajęciowej
   - Policji i Straży Miejskiej
   - Wojsku z Cytadeli w Warszawie
   - Piekarni na PIMie
   - Piekarni Pastewka w Kobyłce
   - Firmie MIKFOL z Legionowa
   - Firmie Ba-Ha z Chotomowa
   - Poszczególnym zespołom wokalno-tanecznym i dzieciom ze Szkoły Podstawowej ze Szkoły Nr 8, naszej scholi Fatima Canta i Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej
   - Ministrantom, harcerzom ze Stowarzyszenia Harcerstwa katolickiego "Zawisza", młodzieży oraz paniom ze wspólnoty Intronizacji Serca Jezusowego
   - Panu Jackowi Zawadzie
   - Wszystkim, którzy przyczynili się przeprowadzenia naszego Pikniku, a w szczególności jego uczestnikom.
  2. W dniu dzisiejszym o godz. 20.00 - kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego.
  3. Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Po Mszy Św. - procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Trasa tegorocznej procesji przebiegać będzie następującymi ulicami: ul. Orląt Lwowskich, Wąską, Słoneczną, Polną, Strużańską, Dolną, Długą, Obrońców Lwowa i Orląt Lwowskich do kaplicy. Ksiądz Proboszcz prosi o przygotowanie ołtarzy:
   - I ołtarz - przy ul. Orląt Lwowskich przed ul. Strużańską, przygotowują mieszkańcy od ul. Strużańskiej (włącznie z nią) w stronę kaplicy (do ul. Partyzantów).
   - II ołtarz - na roGu ul. Wąskiej i Słonecznej - przygotowują mieszkańcy, od ul. Strużańskiej do torów kolejowych.
   - III ołtarz - na skrzyżowaniu Polnej i Wilcza - przygotowują mieszkańcy ul. Partyzantów i ul. Grudzie.
   - IV ołtarz - na rogu ul. Długiej i Krakusa - przygotowują mieszkańcy Stanisławowa II.
   Spotkanie w sprawie ołtarzy odbędzie się w poniedziałek o 19.45.
  4. Spotkanie dla bielanek (i dziewczynek, które chciałyby należeć do bielanek) przed Bożym Ciałem - w poniedziałek o godz. 18.00
  5. Spotkanie dla dzieci, które należą do Dziecięcego Koła Różańcowego - w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 w świetlicy,
  6. Ksiądz Proboszcz kieruje prośbę do rodziców dzieci klas III o przekazanie dla bielanek strojów liturgicznych. Będzie to można uczynić jutro o godz. 18.00 w świetlicy.
  7. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje za piątkowe sprzątanie terenu kaplicy. Na sobotę na godz. 8.00 - zaprasza kolejne osoby do prac porządkowych.
  8. Ksiądz Proboszcz przypomina i prości o wsparcie budowy świątyni. Częściowo została zamontowana konstrukcja nośna dachu.

  Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  (dod.31.05.2009)

  1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:
   - O godz. 16.00 - dla rodziców i dzieci, które w czerwcu udają się kolonie letnie do Sztutowa
   - O 17.00 - dla osób, które na przełomie lipca i sierpnia udają się na pielgrzymkę na Ukrainę
   - O 20.00 - kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego
  2. W dniu dzisiejszym o godz. 19.00 - Mszę Św. Prymicyjna odprawi Ks. Artur Mościcki, który w okresie Wielkiego Postu przebywał w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej.
  3. W tym tygodniu przypada:
   - I czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00
   - I piątek miesiąca - spowiedź od godz. 18.00
   - I sobota miesiąca
   - I niedziela miesiąca - po Mszy Św. o 12.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Po procesji - zebranie Kółek Żywego Różańca.
  4. Spotkanie dla Bielanek - we wtorek o godz. 18.00 w świetlicy.
  5. Gabinet Terapii Dziecięcej w Legionowie w dniach 14.07.09 - 20.07.09 organizuje kolonie dla dzieci Białobrzegach k. Radomia. Spotkanie informacyjne - we wtorek 20.00 w naszej świetlicy.
  6. W przyszłą niedziele po Mszach Św. będziemy zbierać do puszek ofiary na rzeczy budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Będzie to jednocześnie Dzień Dziękczynienia za wolność w 30. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
  7. Dnia 6 czerwca (sobota) organizujemy kolejny festyn rodzinny pod hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch. - Bądźmy razem". Będzie święcenie rowerów, rajd rowerowy (8 km), znakowanie rowerów, egzaminy na kartę rowerową, promocja zdrowia, grochówka żołnierska, słodkości, dmuchawce dla najmłodszych, turnieje, gry i zabawy dla całych rodzin oraz występy różnych grup wokalnych i tanecznych. W czasie festynu wystąpi zespół z Wybrzeża Kości Słoniowej. Zarezerwujmy sobie czas, aby choć część soboty spędzić na festynie.
  8. Czerwiec to miesiąc przekazywania ofiar na budowę kościoła. W minionym tygodniu zostały przywiezione dźwigary z drewna klejonego. W tym tygodniu rozpocznie się montaż konstrukcji dachu. Ksiądz Proboszcz serdecznie prosi o włączenie się w to wspólne dzieło.
  9. Ksiądz Proboszcz dziękuje osobom, które w sobotę pracowały przy porządkach wokół kapicy. W tym tygodniu zaprasza w piątek na godz. 8.00, aby przygotować teren parafialny na piknik w sobotę.

  Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocną - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  (dod.17.05.2009)

  1. W dniu dzisiejszym grup 66 dzieci klas II przystąpi do I Komunii Świętej. Życzymy im mocnego i trwałego zaprzyjaźnienia się z Chrystusem eucharystycznym, a rodzicom - ustawicznej troski o rozwój duchowy swoich dzieci.
  2. Również dzisiaj o godz. 20.00 po Mszy Św. odbędzie się Procesja Drogi Światła przygotowana przez młodzież oazową. Będziemy rozważać 14 scen z życia Chrystusa, Maryi i Apostołów po Zmartwychwstaniu Pańskim. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 20.00 - kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego.
  4. W środę dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami udają się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Są jeszcze wolne miejsca. Jeśli ktoś pragnie nawiedzić to sanktuarium, proszę o zapisanie się w zakrystii.
  5. W piątek - Msza Św. wypominkowa o godz. 19.00.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, iż kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
  7. Dnia 6 czerwca (sobota) organizujemy kolejny festyn rodzinny pod hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch. - Bądźmy razem". Będzie święcenie rowerów, rajd rowerowy (8 km), znakowanie rowerów, egzaminy na kartę rowerową, promocja zdrowia, grochówka żołnierska, słodkości, dmuchawce dla najmłodszych, turnieje, gry i zabawy dla całych rodzin oraz występy różnych grup wokalnych i tanecznych. W czasie festynu wystąpi zespół z Wybrzeża Kości Słoniowej. Zarezerwujmy sobie czas, aby choć część soboty spędzić na festynie.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 - spotkanie dla rodziców i dzieci, które w czerwcu wyjeżdżają na kolonie letnie do Sztutowa. Obecność obowiązkowa.
  9. Również w przyszła niedzielę o godz. 17.00 - spotkanie dla osób, które na przełomie lipca i sierpnia wyjeżdżają na pielgrzymkę na Ukrainę. Obecność obowiązkowa.
  10. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje tym, którzy w sobotę pracowali na ternie parafialnym. Na kolejną sobotę zaprasza kolejne osoby.
  11. Prezydent Miasta Legionowa, Starosta Powiatu Legionowego oraz Komendant CSP w Legionowie zapraszają na XXX Dni Legionowa 2009 oraz Festiwal Wiatru. Impreza odbędzie się w dniu 30 maja (sobota) od godz. 14.30. Festiwal Wiatru rozpocznie się już 29 maja o godz. 20.00 pokazem balonów (przy Domu Handlowym Maksim (ul. Husarska/ Siwińskiego)

  Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną

  (dod.17.05.2009)

  1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową, która została przeniesiona z 13.05. Uroczystą Mszę Św. odprawi i homilie wygłosi Ks. Emil Parafiniuk, wikariusz parafii w Sulejówku
  2. W dniu dzisiejszym o godz. 10.20 - spotkanie dla rodziców i dzieci przed uroczystością I Komunii Św., a godz. 20.00 - kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego.
  3. Za tydzień, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, grupa 67-orga dzieci klas II przystąpi na mszach Św. o godz. 11.00 i 12.30 do uroczystej I Komunii Świętej.
  4. Również za tydzień o godz. 20.00 - po Mszy Św. wieczornej odbędzie się procesja Drogi Światła przygotowana przez młodzież oazową. Będziemy rozważać 14 scen z życia Chrystusa, apostołów i Maryi po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Serdecznie na to nabożeństwo zapraszamy.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Loretto k. Wyszkowa w dniu 23.05 (sobota). Wyjazd o godz. 8.00, a powrót - około 19.00. koszta: 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  6. Zostało jeszcze 5 wolnych miejsc na 4-dmniową pielgrzymkę na Ukrainę (30.07 - 2.08.2009). Opłata za wyjazd (pokrywającą wszystkie koszty) to około 600 zł.
  7. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje tym osobom, które wczoraj pracowały przy pracach porządkowych na terenie e kościelnym. Na sobotę na godzinę 8.00 również prosi o kilka osób do pomocy.
  8. W najbliższą sobotę Kleryk Łukasz Lach, który we wrześniu odbywał w naszej parafii praktykę akolicką przyjmie w Katedrze Św. Floriana święcenia diakonatu. Życzymy mu, aby stale wzrastał w miłości Chrystusa - Najwyższego Kapłana.
  9. W dniu dzisiejszym Diakon Artur Mościcki ostatni raz przebywa w naszej parafii w ramach coniedzielnych praktyk diakońskich. 30 maja otrzyma święcenia kapłańskie. Dziękujemy mu za pomoc i życzymy obfitości bożych darów i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

  Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną

  (dod.10.05.2009)

  1. W dniu dzisiejszym grupa prawie 60-rga dzieci przystąpiła do Komunii Św. Rocznicowej. Uroczysta Msza Św. z okazji I Rocznicy I Komunii Świętej odbyła się o godz. 11.00 i 12.30.
  2. W środę, 13 maja obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Jest to również odpust w naszej parafii, który zostaje przeniesiony na niedzielę 17 maja.
  3. Także 13 maja odbędzie się pierwsze nabożeństwo fatimskie. O gódź 19.00 - Msza Św., a po niej różaniec fatimski. Ksiądz Proboszcz prosi o przygotowanie ołtarzy. W Tm dniu przypada również 28. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. W czasie nabożeństwa modlić się będziemy w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
  4. W przyszłą niedzielę - uroczystość odpustowa. Uroczystą Mszę św. o 12.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi - Ks. Emil Parafiniuk, wikariusz z parafii w Sulejówku, który przed rokiem odbywał w naszej parafii praktyki wielkopostne. Po Mszy Św. - procesja eucharystyczna. Ksiądz Proboszcz prosi wszystkie zespoły parafialne o udział.
  5. Zebranie dla Bielanek przed procesją odpustową we wtorek o godz. 18.00
  6. Dzieci, które w styczniu uczestniczyły w zimowisku w Poroninie zapraszamy w czwartek o godz. 19.45 wraz z rodzinami na spotkanie podsumowując wyjazd. Będzie ognisko, kiełbaski, lody i oczywiście film DVD z wyjazdu.
  7. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuję osobom, które wczoraj pracowały przy koszeniu trawy, zamiataniu terenu przy kaplicy. Na sobotę na godz. 8.00 Ksiądz Proboszcz prosi również o pomoc w pracach porządkowych.
  8. W dniach 30.07-02.08 (4 dni) 2009 planujemy 4-dniową autokarową pielgrzymkę na Ukrainę. W programie zwiedzanie m.in. Lwów, Złoczów, Podhorce, Olesko. Całkowity koszt ok. 600 zł. Na wyjazd na Ukrainę konieczny jest paszport. Zapisy w zakrystii.

  Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną

  (dod.03.05.2009)

  1. W dniu dzisiejszym z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.
  2. Również dziś o godzinie 20.00 - kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego
  3. Przypominamy, że od 1 maja do końca września - Msza święta rozpoczyna się o godz. 19.00.
  4. Jutro o godz. 19.45 spotkanie dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  5. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w czwartek 7 maja o godz. 17.00.
  6. Również w czwartek - z racji I czwartku miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  7. W przyszłą Niedzielę na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 dzieci z klas III przystąpią do Komunii świętej Rocznicowej.
  8. W dniu 23 maja (niedziela) Kółka Żywego Różańca organizują autokarową pielgrzymkę do Loretto k. Wyszkowa. Wyjazd o godz. 8.00, a powrót około 18.00. Koszt: 20 zł. Zapisy w zakrystii i u Pani Łabędowej.
  9. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które wczoraj pracowały przy pracach porządkowych na terenie kościelnym. Na sobotę na godz. 8.00 - również zaprasza do prac przy kaplicy.
  10. Ksiądz Proboszcz dziękuje uczestnikom pielgrzymki do Zakopanego, Krakowa, Kalwarii i Wadowic za złożenie ofiary na budowę nowej świątyni.

  Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy

  (dod.26.04.2009)

  1. W dniu dzisiejszym Ksiądz Proboszcz wraz z 50-osobową grupą parafian przebywa na pielgrzymce autokarowej do Krakowa, Zakopanego, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Powrót pielgrzymów dzisiaj w późnych godzinach wieczornych.
  2. Również od piątku do dzisiaj nasz schola parafialna "Fatima Canta" uczestniczy wraz z opiekunami w warsztatach muzycznych w Serocku.
  3. W poniedziałek i czwartek o godz. 18.00 młodzież przed sakramentem bierzmowania będzie miała swoje spotkani organizacyjne. Obecność obowiązkowa. Bierzmowanie odbędzie się 7 maja o godz. 17.00
  4. Od piątku, 1 maja wieczorna Msza Św. w dzień powszedni oraz w niedziele i święta - o godz. 19.00.
  5. W maju zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie - po Mszy Św. , około 19.30, a w niedziele i święta - przed Mszą Św. o 18.30.
  6. Dnia 1 maja obchodzimy Święto Św. Józefa Robotnika. Msze Św. w naszej kaplicy o godz. 9.00, 17.00 (ślubna), 18.00 (ślubna) i 19.00. Nabożeństwo majowe w tym dniu o godz. 19.30.
  7. W piątek 1 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi rano - od 8.00, gdyż po południu odbywają się Msze Św. ślubne.
  8. W niedziele 3 maja przypadka Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jest to również I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna
  9. W niedzielę 3 maja o godz. 10.20 - spotkanie dla rodziców oraz dzieci z klas II przed Uroczystością I Komunii Świętej.
  10. Przypominamy, iż kwiecień jest miesiącem przekazywania dobrowolnych ofiar na rzecz budowy kościoła. Po 3 maja rozpoczną się prace montażowe dźwigarów, które będą podtrzymywać konstrukcję dachu. Obecnie robione są żelbetonowe mury oporowe i schody od strony zakrystii. Za wszelkie formy zaangażowania bardzo serdecznie dziękujemy i prosimy kolejne osoby o włączenie się w dzieło budowy świątyni.
  11. Dziękujemy za prace porządkowe przy kaplicy. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do dalszych prac porządkowych.
  12. Prezydent Miasta Legionowa zaprasza mieszkańców na uroczyste obchody święta 3 maja. W programie: godz. 12.00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem Polski Walczącej na Rondzie AK, godz. 13.00 - Msza Św. polowa na Ryku Miejskim, od godz. 15.00 - uroczystość wręczenie sztandaru Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Zegrzu. Następnie rozpocznie się piknik rodzinny, z częścią artystyczną, atrakcjami dla dzieci oraz wojskową grochówką.
  13. Zapraszamy do czytania pracy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela.

  Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocy

  (dod.19.04.2009)

  1. Dziś o 15.00 - Godzina święta - szczególna godzina łask objawiona przez Pana Jezusa św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Zapraszamy Czcicieli Jego Miłosierdzia do udziału w nabożeństwie i do wspólnej modlitwny Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Dziś po Mszy św. o 11.30 - rozstrzygnięcie konkursu na najpiększniejszą palmę wielkanocną. Nagrody wręczą Pan Prezydent Roman Smogorzewski oraz Przewodniczący Rady Miasta - Pan Wiesław Karnasiewicz.
  3. Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pracowali przy pracach porządkowych na terenie parafialnym. Jednocześnie prosi kilka osób o przyjście jutro na 8.00 rano do pomocy przy sadzeniu roślin oraz w sobotę do cotygodniowych prac porządkowych.
  4. W piątek o godz. 5.00 rano grupa parafian z Księdzem Proboszczem wyrusza na pilegrzymkę dla Zakopanego, Krakowa, Wadowic oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Powrót w niedzielę wieczorem.
  5. W związku z wyjazdem Księdza Proboszcza na kolejną Mszę św. Wypominkową zapraszamy w czwartek o 18, a nie w piątek.

  Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

  (dod.12.04.2009)

  1. Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego w naszej parafii, a w szczególności:
   - ministrantom i lektorom
   - scholii dziecięcej i młodzieżowej oraz ich opiekunom - Łukaszowi oraz Pani Anicie oraz Panu Organiście
   - księdzu Kazimierzowi oraz diakonowi Arturowi
   - Panu Jackowi Zawadzie - naszemu kościelnemu
   - osobom, które przygotowały ciemnicę, Grób Pański, dekoracje kaplicy, ognisko na zewnątrz kaplicy,
   - wspólnotom działającym w naszej parafii: kółkom żywego różańca, Wspólnocie dla Intronizacji Serca Pana Jezusa, bielankom, oazie, harcerzom i harcerkom
   - Policji, Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej, które zabezpieczały przebieg piątkowej Drogi Krzyżowej oraz procesję rezurekcyjną.
  2. W drugi dzień świąt - taca przeznaczona będzie na KUL.
  3. Każdego dnia do Niedzieli Miłosierdzie Bożego po Mszy św. wieczornej odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed świętem Miłosierdzia.
  4. W piątek o godz. 18.45 spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
  5. W sobotę o godz. 8.00 Ksiądz Proboszcz zaprasza kilka osób do drobnych prac porządkowych.
  6. Za tydzień o godz. 10.20 - katecheza dla dzieci przed I Komunią świętą oraz spotkanie dla ich rodziców.
  7. W przyszłą niedzielę z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy do naszej kaplicy o godz. 15.00. Jest to tzw. Godzina święta- godzina szczególnych łask Jezusa Miłosiernego.
  8. Serdecznie dziękujemy Księdzu Diakonowi Arturowi za posługę w naszej parafii w czasie praktyki wielkopostnej. Dziękujemy za zaangażowanie, świadectwo oraz pomoc duszpasterską oraz zapewniamy o naszej pamięci i modlitwie w okresie ostatnich przygotowań do święceń kapłańskich.

  Ogłoszenia na Niedzielę Męki Pańskiej

  (dod.05.04.2009)

  1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:
   - o godz. 10.20 dla dzieci z klas III i ich rodziców - przed rocznicą I Komunii Św.,
   - o godz. 13.30 - dla osób przygotowujących się do bierzmowania.
  2. Dzisiaj o godz. 16.30 w naszej kaplicy wystąpią artyści z Teatru Zwierciadło z Łodzi. Przedstawią spektakl zatytułowany "Jeszcze Polska nie zginęła dopóki kochamy" poświęcony Św. Urszuli Ledóchowskiej. Serdecznie zapraszamy.
  3. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje. Bardzo wiele osób skorzystało z posługi sakramentalnej. Kto jeszcze nie był u spowiedzi, a wyraża taką chęć, będzie miał możliwość wyspowiadania się w poniedziałek, wtorek i środę - od godz. 17.00. W czasie Triduum Paschalnego takiej możliwości już nie będzie.
  4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, a w nim Święte Triduum Paschalne:
   - w Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18.00
   - w Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej - o godz. 18.00
   - w Wielką Sobotę - Liturgia Wigilii Paschalnej - o godz. 18.00. Tego dnia zabierzmy ze sobą świece, gdyż będziemy odnawiać przyrzeczenia chrzcielne.
  5. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy. Zachęcamy także do poszczenia w Wielką Sobotę.
  6. W Wielki Piątek o godz. 21.00 ulicami naszej parafii wyruszy procesja Drogi Krzyżowej. Trasa procesji poprowadzi ulicami: Orląt Lwowskich, Wąską, Wilcza, Polną, Strużańską, Dolną, Długą, Obrońców Lwowa i Orląt Lwowskich - do Kaplicy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, a także bezpośredniego udziału w dźwiganiu Krzyża Chrystusa wg następującego porządku:
   Stacja I: kandydaci do bierzmowana
   Stacja II: mieszkańcy ulic Orląt Lwowskich, Krakusa, Tatrzańska
   Stacja III: mieszkańcy ulic Balonowej, Wąskiej, Wilcza, Łokieta
   Stacja IV: mieszkańcy ulic Polnej, Żwirki i Wigury
   Stacja V: mieszkańcy ulic Słonecznej, Wrzosowej i Zegrzyńskiej
   Stacja VI: mieszkańcy ulic Obrońców Lwowa, 11 listopada, Podgórskiej
   Stacja VII: mieszkańcy Stanisławowa II (ul. Wolska, Kwiatowa, Polna)
   Stacja VIII: Koło Żywego Różańca, Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa
   Stacja IX: mieszkańcy ulic Grudzie, Łąkowej, Radosnej i Wspólnej
   Stacja X: Grupy młodzieżowe i ministranci
   Stacja XI: Dzieci
   Stacja XII: mieszkańcy ulic Długiej, Zacisznej i Partyzantów
   Stacja XIII: mieszkańcy ulic Dolnej, Strużańskiej, Jasnej i Nowej
   Stacja XIV: osiedle Piaski
  7. W Wielką Sobotę - święcenie pokarmów:
   - w kaplicy od 8.00 do 17.00,
   - na Stanisławowie II (Dom Kultury) - o godz. 10.00,
   - na ul. Grudzie (u Państwa Fijołek) - o godz. 10.30.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - procesja rezurekcyjna i Msza Św. o godz. 6.30, a następnie o 11, 12.30 (chrzcielna), 16.00 (ślubna) i o 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o 9.00. W drugi dzień Świąt - Msze Św. wg porządku niedzielnego.
  9. Przez Triduum Paschalne zapraszamy do adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie:
   - W Wielki Czwartek - do godz. 21.00,
   - W Wielki Piątek - od 8.00 do 21.00,
   - W Wielką Sobotę - od 8.00 do 22.00.
  10. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą przeznaczone na kontynuację budowy kościoła (dach i okna). Ksiądz Proboszcz z góry serdecznie dziękuje za okazaną życzliwość.
  11. We wtorek o godz. 17.00 - zbiórka dla Bielanek przed procesją rezurekcyjną (zapraszamy także dziewczynki, które chciałby przyłączyć się do wspólnoty Bielanek).

  Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

  (dod.29.03.2009)

  1. W dniu dzisiejszym Panie z Kółek Żywego Różańca zbierają przed kaplicą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje świąteczne.
  2. Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
   - o 10.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.,
   - o 13.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania przed przyjęciem sakramentu
   - o 16.00 - spotkanie dla osób, które w dniach 24-26 kwietnia udają się na pielgrzymkę do Zakopanego
  3. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które w naszej parafii poprowadzi Ks. Dionizy Mróz, salezjanin - duszpasterz akademicki z Łodzi w dniach 2-4 kwietnia.

   PLAN REKOLEKCJI:

   Czwartek, 02.04.2009 roku
   9.00 - Msza Święta z nauką ogólną
   10.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 12.00
   16.45 - Msza Święta dla dzieci
   18.00 - Msza Święta z nauką ogólną
   19.00 - Montaż słowno-muzyczny pt.: "Człowiecze serce" w wykonaniu uczniów gimnazjum nr 3 upamiętniający osobę papieża Jana Pawła II
   19.30 - Msza Święta dla młodzieży
   21.27 - Różaniec w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II

   Piątek, 03.04.2009 roku
   9.00 - Msza Święta z nauką ogólną
   16.45 - Msza Święta dla dzieci
   17.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci
   18.00 - Msza Święta z nauką ogólną
   19.00 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych
   19.30 - Msza Święta dla młodzieży i dorosłych

   Sobota, 04.04.2009 roku
   9.00 - Msza Święta z nauka ogólną
   10.30 - odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (adresy prosimy zgłaszać w zakrystii)
   16.45 - Msza Święta dla dzieci, szczególnie dla dzieci z klas II i II ze szkoły podstawowej
   18.00 - Msza Święta z nauką ogólną
   19.30 - Msza Święta dla młodzieży i dorosłych

   Spowiedź każdego dnia od 8.30 do 10.00 oraz od 16.30 do 20.30.

   Niedziela Palmowa
   9.00 - Msza Święta z poświęceniem palm
   11.00 - Msza Święta z uroczystą procesją z palmami
   12.30 - Msza Święta z uroczystą procesją z palmami
   16.30 - sztuka teatralna o bł. Urszuli Leduchowskiej pt: "Jeszcze Polska nie zginęła dopóki kochamy" w wykonaniu teatru "Zwierciadło" z Łodzi.
   17.30- Gorzkie Żale
   18.00 - Msza Święta z poświęceniem palm

  4. 2 kwietnia obchodzić będziemy czwartą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Zapraszamy do naszej kaplicy na godzinę 21.37 - na wspólną modlitwę różańcową w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II
  5. Przypominamy corocznym konkursie na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Będą wartościowe nagrody i pamiątkowe dyplomy:
   - I miejsce - telewizor LCD 7 cali
   - II miejsce - cyfrowy aparat fotograficzny
   - III miejsce - MP4
   Prace należy przynieść za tydzień na Mszę Św. o godz. 11.00. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po Mszy Św. o 11.00
  6. W przyszłą niedzielę - Niedziela Palowa. Na każdej mszy Św. - obrzęd poświęcania palm, a na Mszach Św. o 11.00 i 12.30 - połączony z uroczysta procesją.
  7. Przez wszystkie dni rekolekcji harcerze i harcerki z Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" będą rozprowadzali palemki własnoręcznie zrobione.
  8. W niedziele Palmową o godz. 16.30 wystąpią w naszej kaplicy artyści z teatru "Zwierciadło" z Łodzi wystawiając sztukę pt: "Jeszcze Polska nie zginęła dopóki kochamy" - poświęconą bł. Teresie Leduchowskiej Serdecznie zapraszamy.
  9. Za tydzień:
   - o godz. 10.20 - spotkanie dla rodziców i dzieci klas III przed rocznicą I Komunii Św. Obecność obowiązkowa.
   - o godz. 12.00 - spotkani dla dzieci z Dziecięcego Koła Różańcowego
   - o godz. 13.30 - spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
  10. W sobotę 4 kwietnia w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie obędzie się koncert symfoniczny pod dyrekcją K. Pendereckiego. Na koncert zaprasza Pan Prezydent Roman Smogorzewski.
  11. Przed kaplicą harcerze rozprowadzają świece Caritas na stół wielkanocny.
  12. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje tym osobom (dorosłym, harcerzom, harcerkom oraz ministrantom), które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym.
  13. Jednocześnie Ksiądz Proboszcz przypomina, iż zbliża się miesiąc kwiecień i prosi o przekazywanie dobrowolnych ofiar na rzecz budowy kościoła w dotychczasowej formie - poprzez wpłaty na konto bądź w kopercie z nazwiskiem i adresem - na tace lub bezpośrednio w zakrystii.

  Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

  (dod.22.03.2009)

  1. W dniu dzisiejszym o 13.30 - spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  2. W przyszłą niedzielę nasze harcerki ze Stowarzyszania Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" będą kwestować przed kaplicą nap pomoc ciężko chorej 14-latce, która wymaga specjalistycznych bardzo drogich operacji. Zechciejmy włączyć się w pomoc tej młodej osobie.
  3. Przed kaplicą harcerze rozprowadzają świece Caritas na stół wielkanocny.
  4. W środę 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Obrony Życia.
  5. Dziś po Mszach Św. i przez cały najbliższy tydzień będzie można wpisać się na listę osób udzielających poparcie projektowi ustawy o zmianie ustawy o in vitro z 1997 roku.
  6. W piątek o godz. 18.00 Msza Św. Wypominkowa. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.
  7. W piątek - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 19.00 ze względu na Mszę Wypominkową.
  8. Za tydzień o 10.30 - spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., zaś o 13.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  9. Również w przyszłą niedzielę o 16.00 - spotkanie dla osób, które w kwietniu udaje sie na pielgrzymkę do Zakopanego.
  10. Za tydzień Panie z Kółek Żywego Różańca będą zbierać do puszek ofiary na kwiaty do ciemnicy i Grobu Pańskiego, jak również na dekoracje świąteczne.
  11. Przypominamy o rekolekcjach wielkopostnych. W naszej parafii odbędą się one w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, to jest 2, 3 i 4 kwietna. Poprowadzi je Ks. Dionizy Mróz, salezjanin, duszpasterz akademicki z Łodzi.
  12. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje tym osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Na sobotę na godzinę 8.00 prosi kilka osób do dodatkowych prac porządkowych.
  13. Polski Czerwony Krzyż zaprasza na otwartą akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w dniu 28 marca na placu przed budynkiem Urzędu Miasta, przy ul. Piłsudskiego 41. Początek o godz. 9.30.

  Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

  (dod.15.03.2009)

  1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.20 spotkanie dla dzieci i rodziców przed uroczystością I Komunii Św.
  2. W przyszłą niedzielę o 13.30 - spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  3. W dniach 24, 25 i 26 kwietnia (piątek-niedziela) wraz z Legionowskim Stowarzyszeniem "Amicus" organizujemy pielgrzymkę do Zakopanego. W programie: zwiedzanie Opactw Cystersów w Wąchocku, Polskiej Ostrej Bramy w Skarżysku-Kamiennej, Krakowa (Katedra, Wawel, Kościół Mariacki), zakopanego, Sanktuarium M.B. w Ludzimierzu, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Zapisy w zakrystii.
  4. Również wraz z Legionowskim Stowarzyszeniem "Amicus" organizujemy coroczny konkurs na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Będą wartościowe nagrody i pamiątkowe dyplomy. Termin składania prac upływa oczywiście w Niedzielę Palmową.
  5. Przed kaplicą można zakupić świece Caritas na stół wielkanocny. Są rozmaite kształty i rozmiary.
  6. W przyszłą niedzielę nasze harcerki ze Stowarzyszania Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" będą kwestować przed kaplicą nap pomoc ciężko chorej 14-latce, która wymaga specjalistycznych bardzo drogich operacji. Dziewczynka ta także była harcerką, stąd nasze harcerki w duchu solidarności praną jej pomóc. Zechciejmy i my przez drobny gest włączyć się w pomoc tej młodej osobie.
  7. W czwartek w kościele obchodzić będziemy Uroczystość Św. Jozefa Oblubieńca N.M.P.
  8. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje tym osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Na sobotę na godzinę 8.00 prosi kilka osób do dodatkowych prac porządkowych.
  9. Przypominamy o bezpłatnych poradach psychologicznych i prawnych:
   - Poradnia psychologiczna: poniedziałek, 17.00-20.00
   - Poradnia prawna: wrotek: 17.00-19.00
   - Poradnia życia rodzinnego: czwartek 18.00-20.00
   - Porady są całkowicie bezpłatne.

  Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu

  (dod.08.03.2009)

  1. W dniu dzisiejszym 10.20 - spotkanie dla rodziców i dzieci klas III przed Komunią Św. Rocznicową, a o 13.30 - spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  2. Za tydzień o godz. 10.20 - katecheza dla dzieci klas II przed Pierwszą Komunią Świętą.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, to jest 2,3 i 4 kwietna. Poprowadzi je Ks. Dionizy Mróz, salezjanin, duszpasterz akademicki z Łodzi.
  4. W dniach 24, 25 i 26 kwietnia (piąte-niedziel) organizujemy pielgrzymkę do Zakopanego. W programie: zwiedzanie Opactw Cystersów w Wąchocku, Polskiej Ostrej Bramy w Skarżysku-Kamiennej, Krakowa (Katedra, Wawel, Kościół Mariacki), zakopanego, Sanktuarium M.B. w Ludzimierzu, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu to około 250 zł.
  5. Dzisiaj Dzień Kobiet. Wszystkim paniom Ksiądz Proboszcz składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości, Bożego błogosławieństwa. Wszystkie panie wychodzące z kościoła zostaną obdarowane słodkim upominkiem.
  6. Ksiądz Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje tym osobom, które wczoraj pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Na sobotę na godzinę 8.00 Ksiądz Proboszcz zaprasza panów i panie do drobnych prac porządkowych. Prosimy zabrać ze sobą sprzęt do zamiatania.
  7. Dyrekcja Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum m Ogólnokształcącego im. Św. Jana Bosko w Legionowie zaprasza na spotkanie informacyjne dla kandydatów do klas pierwszych liceum i gimnazjum, które odbędzie się dnia 12 marca br. o godz. 18.00. Adres: Legionowo, ul. Mickiewicza 35 A.

  Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu

  (dod.01.03.2009)

  1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.20 spotkanie dla dzieci i rodziców przed uroczystością I Komunii Św., a po Mszy św. o 12.30 - z racji I niedzieli miesiąca - wystawienie Najświętszego Sakramentu i spotkanie dla Kółek Żywego Różańca.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: - W piątki - Droga Krzyżowa
   - dla dzieci o 16.45
   - dla młodzieży i dorosłych - o 18.45
   - W niedziele - Gorzkie Żale, o godz. 17.30
  3. W tym tygodniu przypada:
   - pierwszy czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21
   - pierwszy piątek miesiąca - spowiedź od 17.00 - zachęcamy do spowiedzi zwłaszcza dzieci rocznicowe oraz młodzież przed sakrament bierzmowania
   - pierwsza sobota miesiąca
  4. W każdy wtorek, w godz. 17-19 w salce na tyłach kaplicy porad prawnych udziela radca prawny. Porady są całkowicie bezpłatne.
  5. W najbliższą sobotę 7 marca Ksiądz Proboszcz będzie obchodził swoje święto patronalne i jednocześnie jubileusz. Wszystkich, którzy dobrze mu życzą zaprasza na Mszę Św. o 18 i prosi choć o krótką modlitwę.
  6. Od dzisiaj Ks. Diakon Artur Mościcki rozpoczyna wielkopostną praktykę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie go witamy i życzymy, aby się wśród nas jak najlepiej czuł.
  7. Przed kaplicą harcerki ze Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" rozprowadzają paschaliki na stół wielkanocny - świece Caritas i skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
  8. W środę wspomnienie Św. Kazimierza. Ksiądz Kazimierz, który dzielnie wspiera nas przez cały rok swoją posługą kapłańską obchodzi imieniny. Pamiętajmy o solenizancie w modlitwie, a już teraz życzymy Ks. Kazimierzowi zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  9. Na sobotę, na godz. 9.00 zapraszam kilka osób do prac porządkowych przy kaplicy Trzeba trochę zamieść i zagrabić po ostatniej zimie.

  Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą

  (dod.23.02.2009)

  1. W dniu dzisiejszym panie z Kółek Żywego Różańca przed kaplicą zbierają ofiary na rzecz poszkodowanych rodzin z ul. Partyzantów, które w sierpniu straciły dach nad głową w wyniku wybuchu butli z gazem.
  2. Również dziś o 13.30 - spotkani dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, a o 15 zapraszamy dziewczęta w wieku 11 -15 lat, które chciałyby należeć do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza. Spotkanie w salce pod plebanią
  3. W środę rozpoczynamy Wielki Post, który jest czasem wyciszenia, pokuty i refleksji nad sobą i nad życiem. W środę obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy (3 posiłki bezmięsne, w tym raz do syta). Tego dnia odprawiane są Msze Św. z obrzędem posypania głowy popiołem na znak pokuty,. W naszej kaplicy Msze Św. o 9.00, 16.45 (dla dzieci), 18.00 i 19.30.
  4. W okresie Wielkiego W sprawowane są nabożeństwa mówiące o Męce Pana Jezusa i Jego dziele zbawczym. Zapraszamy także do rozważania Męki Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej - w każdy piątek: dla dzieci - o 16.45 i dla dorosłych i młodzieży - o 18.45. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali - o godz. 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę - pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o 12.30 Wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracja. A po adoracji zebranie Kółek Żywego Różańca.
  6. Również w przyszłą niedzielę o 10.20- spotkanie dla dzieci przed uroczystością I Komunii Świętej.
  7. Ministranci przed kaplicą rozdają kartki informujące, jak przekazać 1% naszego podatku na rzecz Legionowskiego Stowarzyszenia "Amicus".
  8. Od 3 marca, we wtorek w godz. 17-19, wykwalifikowany radca prawny będzie udzielał podstawowych porad prawnych. Porady są całkowicie nieodpłatne. Wejście: z boku kaplicy, od strony lasu.

  Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą

  (dod.16.02.2009)

  1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.20 - spotkanie dla dzieci klas II i ich rodziców przed Uroczystością I Komunii Świętej.
  2. Za tydzień o 13.30 - spotkanie dla młodzieży przez sakramentem bierzmowania.
  3. Zachęcamy do korzystania z porad psychologa (poniedziałki 17-20) i z poradni życia rodzinnego (czwartki 18-20). Porady są całkowicie bezpłatne. Pragniemy uruchomić porady prawne. Poszukujemy prawnika do poprowadzenia takich porad. Osoby pragnące się włączyć w to dzieło Ksiądz Proboszcz prosi o osobiste zgłaszania się do niego.
  4. Dziewczęta w wieku 11 -15 lat, które chciałyby należeć do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza proszone są o przybycie w następną niedziele o godz. 15.00 do salki katechetycznej pod plebanią Rodzice również są mile widziani.
  5. Ksiądz Proboszcz informuje, że ruszyły prace budowlane u rodziny przy ul. Partyzantów, którym w sierpniu wybuch butli gazowej zniszczył doszczętnie dom. Ekipa bu wlana budująca świątynię, z pomocą pokrzywdzonych rodzin podjęła się trudu budowy. Ksiądz Proboszcz zwraca się z serdecznym apelem o pomoc w odbudowie domu. W przyszłą niedziele panie z Kółek Żywego Różańca będą zbierać przed kaplicą ofiary na ten cel. Ksiądz Proboszcz prosi o zrozumienie i o wsparcie pokrzywdzonych rodzin w miarę swoich możliwości.
  6. W ubiegłym tygodniu zakończyła się wizyta duszpasterska zwana kolędą. W naszej wspólnocie parafialnej mieszka 1282 rodziny. Okazało się, że niestety jest wiele domów wciąż zamkniętych dla księdza. Tym rodzinom, które przyjęły wizytę, Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje za spotkanie, sympatyczną atmosferę, rozmowę, modlitwę i złożone ofiary na budowę kościoła. Ksiądz Proboszcz w każdym domu poruszał się sprawę włączenia danej rodziny w sprawę budowę kościoła. Przed rokiem prosił, aby każda rodzina raz na dwa miesiące (w parzyste miesiące) składała ofiarę na budowę kościoła w kopercie z nazwiskiem i adresem na tacę bądź przez konto bankowe. W tym roku również serdecznie prosi o kontynuowania dotychczasowego wspierania budowy. 6 marca minie rok od położenia pierwszej cegły.

  Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą

  (dod.08.02.2009)

  1. W dniu dzisiejszym Ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. Ofiary będą w całości przeznaczone na budowę kościoła.
  2. W dniu dzisiejszym o godz. 10.20 - spotkanie dla rodziców i dzieci klas III przed rocznicą I Komunii Św., a o 13.30 - spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  3. W środę będziemy obchodzić wspomnienie M.B. z Lourdes - jest to zarazem dzień chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, samotnych, w podeszłym wieku na Msze Św. o godz. 9.00, gdzie będzie można uzyskać specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i przyjąć święte oleje namaszczenia chorych. Ksiądz Proboszcz apeluje do osób zdrowych w sile wieku, aby pomogły osobom schorowanym i zmęczonym życiem, aby mogli dotrzeć do naszej kaplicy.
  4. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.20 - spotkanie dla dzieci klas II przed Uroczystością I Komunii Świętej.
  5. Przed kaplicą rodzice dzieci śpiewających w naszej scholii rozprowadzają płytę CD z piosenkami w wykonaniu scholi "Fatima Canta".
  6. Jutro, w poniedziałek, ostatni dzień kolędy. Od 16 Ksiądz Proboszcz odwiedzi mieszkańców bloków przy ul. Generała Roi 30,32 i 38.
  7. Kto nie przyjął księdza z kolędą w wyznaczonym terminem, a pragnie to uczynić, proszony jest o zgłoszenie się do zakrystii w celu podania adresu. Ksiądz Proboszcz odwiedzi te rodziny w sobotę od 9.00
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą

  (dod.01.02.2009)

  1. Jutro, 2 lutego Uroczystość Ofiarowania Pańskiego popularnie zwana Świętem M. B. Gromnicznej. Msze Św. o 9.00, 16.45 dla dzieci i 18.00. Na każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia świec.
  2. W tym tygodniu:
   - I czwartek miesiąca - wystawnie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej i adoracja do godz. 21.00.
   - I piątek miesiąca - spowiedź od godz. 17.00 - szczególnie zachęcamy do spowiedzi dzieci rocznicowe i młodzież przed sakramentem bierzmowania
   - I sobota miesiąca - Litania do Matki Bożej wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00
  3. Przed kaplicą do nabycia płyty CD naszej scholi parafialnej Fatima Canta
  4. Za tydzień w niedzielę:
   - O 10.30- spotkanie dla dzieci przed Komunia Świętą rocznicową
   - O 13.30 - spotkani dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
  5. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje rodzinom, które przyjęły go z kolędą. Ze smutkiem stwierdza, że nie wszędzie i nie we wszystkich rodzinach drzwi są otwarte dla księdza. Tym rodzinom, które go przyjęły, serdecznie dziękuje za modlitwę, rozmowę i ofiary złożone na dach nowopowstającej świątyni, a w szczególności za ogromną życzliwość.
  6. Od dwóch tygodni trwają dalsze prace budowlane przy świątyni. Dokończono wieżę by móc oddać rusztowania, robiona jest więźba dachowa części zakrystyjnej i dalsze prace murarskie.
  7. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje Pani Mirosławie Składanek za czapki i szaliki dla dzieci, które były na zimowisku w Poroninie.

  Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą

  (dod.25.01.2009)

  1. W dniu wczorajszym około godz. 21, grupa 45 dzieci wraz z opiekunami szczęśliwie powróciła z tygodniowego zimowiska w Poroninie. W czasie zimowiska dzieci wiele zwiedziły i zobaczyły, a przede wszystkim odpoczęły przed początkiem zajęć szkolnych.
  2. W tym tygodniu ze względu na kolędę comiesięczna Msza Św. wypominkowa w sobotę o godz. 18.00
  3. W przyszłą niedzielę - pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. A po adoracji zebranie Kółek Żywego Różańca.
  4. Ze względu na ferie w przyszłą niedziele nie będzie spotkania dla dzieci przed Uroczystością I Komunii Świętej.
  5. Zapraszamy dzieci do korzystania z naszej świetlicy - w czasie ferii jest czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.

  Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą

  (dod.18.01.2009)

  1. Dziś grupa 48 dzieci z Księdzem Proboszczem i opiekunami wyjechała na tygodniowe zimowisko do Poronina. Pamiętajmy o modlitwach za wypoczywających, aby szczęśliwie wrócili do domu.
  2. W nadchodzącym tygodniu nie będzie wizyty duszpasterskiej z powodu wyjazdu Księdza Proboszcza z dziećmi, Program wizyty od 26 stycznia do końca wywieszony jest w gablocie przy wejściu do kaplicy.
  3. Od dziś do 25 stycznia modlić się będziemy o jedność chrześcijan.
  4. Jutro imieniny obchodzi Pan Henryk – nasz organista. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  5. W okresie ferii świetlica dla dzieci czynna jest codziennie od 10 do 12. Zapraszamy.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Różaniec” oraz miesięcznik „Sygnały troski”.

  Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

  (dod.11.01.2009)

  1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:
   - o godz. 10.20 - katecheza dla dzieci przed Rocznicą Komunii Św.,
   - o godz. 12.00 - w salce pod plebanią spotkanie dzieci, które należą do Dziecięcego Koła Żywego Różańca,
   - o godz. 13.30 - katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
   - o godz. 13.30 - w salce pod plebanią spotkanie dla osób, które w listopadzie uczestniczyły w pielgrzymce do Ziemi Świętej
  2. Za tydzień ferie zimowe. W czasie ferii nie będzie poszczególnych spotkań dla dzieci i młodzieży.
  3. W przyszłą niedziele grupa 45-orga Zdzieci wraz z opiekunami daje się na zimowisko do Poronina. O godz. 7.00 zostanie e odprawiona dodatkowa Masza Św., a po niej wyjazd.
  4. Zachęcamy dzieci do korzystania ze świetlicy parafialnej, która sieci się w salce pod plebanią, a jest czynna od poniedziałku do piątku od 16 do 18. W czasie ferii będzie również czynna o d10 d 12.
  5. Przypominamy że każdy poniedziałek od 17.00 d 18.00 czynna jest poradnia psychologiczna w budynku od strony kaplicy. Porady są całkowicie bezpłatne.
  6. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje rodzinom, które przyjęły go z kolędą. Ze smutkiem stwierdza, że nie wszędzie i nie we wszystkich rodzinach drzwi SA otwarte dla księdza. Tym rodzinom, które go przyjęły, serdecznie dziękuje za modlitwę, rozmowę i ofiary złożone na dach nowopowstającej świątyni, a w szczególności za ogromną życzliwość.

  Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu

  (dod.04.01.2009)

  1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:
   - 10.30 - katecheza dla dzieci klas II przed I Komunią Świętą,
   - 12.00 - rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową oraz wręczenie nagród,
   - 13.30 - spotkanie opłatkowe dla Kółek Żywego Różańca oraz Wspólnoty Intronizacji Chrystusa Króla Wszechświata,
   - 17.00 - w salce pod plebanią spotkanie dla rodziców dzieci udających się zimowisko w Poroninie w czasie ferii zimowych
  2. We wtorek, 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawieni Pańskiego, popularnie zwaną Świętem Trzech Króli. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, 16.45 - dla dzieci i o 18.00. Podczas każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na misje.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 10.20 - katecheza dla dzieci przed Rocznicą Komunii Św., a o godz. 13.30 - katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
  4. Również w przyszła niedzielę o godz. 13.30 spotkanie dla osób, które w listopadzie uczestniczyły w pielgrzymce do Ziemi Świętej.
  5. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje rodzinom, które przyjęły go po kolędzie w minionym tygodniu. Dziękuje za wspólną modlitwę, rozmowę i ofiary składane przy tej okazji. Wszystkie przeznaczone są na dach powstającej świątyni.
  Archiwum ogłoszeń - rok 2008
  Archiwum ogłoszeń - rok 2007